Izglītības kvalitātes uzraugi: Rīgas Franču licejā politiskā aģitācija nav veikta

Lai gan sociālajos tīklos plašu rezonansi izraisījis Franču liceja devītklasniekiem uzdotais mājasdarbs sociālajās zinībās, prasot nosaukt piecus labos Rīgas pašvaldības darbus, Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) pārkāpumus nav konstatējis.

 

IKVD informē, ka, ņemot vērā valsts pamatizglītības mācību priekšmeta standartā noteiktās prasības, dienests sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru ir izvērtējis no Rīgas Franču liceja saņemtos dokumentus, liceja direktores Birutas Vīksnas un mācību priekšmeta pedagoga skaidrojumu, licejā izmantojamo mācību priekšmeta programmu un mācību līdzekļus – mācību grāmatu un darba burtnīcu izglītojamiem un skolotāja grāmatu.

Atbilstoši valsts pamatizglītības mācību priekšmeta standartam skolēniem ir jāapgūst ar pašvaldību darbību saistītie jautājumi. Vienlaikus pedagogs ir arī tiesīgs patstāvīgi plānot mācību priekšmeta obligātā satura apguves veidu, secību, izmantojamos mācību līdzekļus, metodes un paņēmienus.

Kvalitātes dienests ir secinājis, ka Rīgas Franču liceja 9.klases izglītojamiem mācību priekšmetā „Sociālās zinības” uzdotais mājasdarbs „Izpētīt Rīgas pašvaldības informatīvo portālu! Pierakstos uzrakstīt 5 Rīgas pašvaldības paveiktos labos darbus un ieteikumus, kas ir vēl jāuzlabo!” ir saistīts ar valsts pamatizglītības mācību priekšmeta standartā noteikto mērķi un uzdevumiem, kā arī apgūstamajām pamatprasmēm.

Vienlaikus kvalitātes dienests arī piekrīt, ka mājasdarba formulējums varētu būt pārprotams, tādēļ aicinājis liceja direktori nodrošināt izglītojamiem uzdodamo mājasdarbu formulējumu pilnveidi.

Šobrīd kvalitātes dienesta rīcībā nav arī informācijas par aģitācijas vai politiskās neitralitātes neievērošanas gadījumiem citās izglītības iestādēs. Ja šāda informācija tiks iegūta, dienests sola to izvērtēt.

Jau ziņots, ka Franču licejā sociālo zinību mājasdarbā prasīts izpētīt Rīgas pašvaldības informatīvo portālu. Tika prasīts uzrakstīt piecus Rīgas domes labos darbus un ieteikumus, kas vēl jāuzlabo. No rakstītā varēja noprast, ka jauniešiem uzdots atrast tikai labo, nevis, piemēram, kritiski vērtēt pašvaldības darbu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti