Sadaļas Sadaļas

Izglītības iestāžu darbinieku grupā pret Covid-19 vakcinēti gandrīz 8%

Šīs nedēļas sākumā vakcinācijai tika atvērta jauna prioritārā grupa – pirmsskolas, speciālās izglītības iestāžu un 1.–6. klašu pedagogi un darbinieki, kuri darbā nonāk ciešā saskarē ar bērniem, kā arī pedagogi, kuri atsāk darbu klātienē. Kopš pirmdienas, 12. aprīļa, šajā prioritārajā grupā vakcinēti 4 053 iedzīvotāji, un izglītības iestāžu darbinieku grupā vakcinēti gandrīz 8%

Nedēļas sākumā vairāk nekā 5 500 izglītības iestāžu darbinieku saņēma informāciju īsziņas un/vai e-pastu par ārstniecības iestādi, kas nodrošinās viņu vakcinēšanu, informēja Veselības ministrija.

Šo informāciju saņēma tie izglītības iestāžu darbinieki, kuri bija pieteikušies vietnē manavakcina.lv vai pa tālruni 8989. Šajā un nākošajā nedēļā turpinās šo iedzīvotāju vakcinācija.

Šobrīd izglītības iestāžu darbinieku grupā vakcinēti gandrīz 8% no kopā vairāk nekā 52 300 darbiniekiem, ko Izglītības un zinātnes ministrija norādījusi kā prioritāri vakcinējamos izglītības iestāžu darbiniekus attiecīgajā prioritārajā grupā.

Lai turpinātu raitu šīs iedzīvotāju grupas vakcināciju, visi izglītības iestāžu darbinieki tiek aicināti nekavēties un pieteikties manavakcina.lv vai pa tālruni 8989. Pieteikšanās nodrošinās iespēju jau tuvākajā laikā saņemt savu Covid-19 vakcīnu.

Kopumā Latvijā vakcinācijai pret Covid-19 izmantotas 206 418 vakcīnu devas, pirmo vakcīnas devu saņēmuši 178 501 iedzīvotāju, no tiem arī otro saņēmuši 27 917 iedzīvotāji, nodrošinot maksimālu imunitāti, lai pasargātu iedzīvotājus no smagas saslimšanas Covid-19 inficēšanās gadījumā. Turpinās visus atvērto prioritāro grupu vakcinācija.

KONTEKSTS:

Līdz šai nedēļās nogalei iespēja saņemt vakcīnu bija cilvēkiem no 4 prioritārajām grupām – mediķiem, senioriem vecumā virs 60 gadiem, cilvēkiem ar hroniskām slimībām, cilvēkiem, kuri dzīvo ar smagi slimajiem bērniem un aprūpē smagi slimos cilvēkus, kā arī skolotājiem, kuri strādā klātienē. No 20. aprīļa plāno sākt vakcinēt piekto no kopumā 8 valdības noteiktajām prioritārajām grupām – karavīrus, zemessargus, operatīvo dienestu darbiniekus un kritiski svarīgos energoapgādes komersantus.

Taču piektdien, sestdien un svētdien astoņos vakcinācijas centros septiņās pilsētās vakcīnu varēja saņemt jebkurš iedzīvotājs pēc dzīvās rindas principa, un interese par to bija lielāka nekā centriem nodrošinātais vakcīnu skaits – gandrīz 9000 “AstraZeneca” vakcīnas devas.

Latvijā plānots vispirms vakcinēt astoņas prioritārās grupas. Kopumā līdz vasaras beigām plānots vakcinēt ap 70% iedzīvotāju, un šī gada trešajā–ceturtajā ceturksnī varēs vakcinēt visus sabiedrības locekļus, kas vakcīnu nav saņēmuši iepriekš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt