Rīta Panorāma

Domā zaļāk: elektriskā tējkanna

Rīta Panorāma

Skype intervija ar Aigaru Rostovski

Skype intervija ar Guntaru Catlaku

Izglītības centrs: Ir pārliecība, ka attālinātās mācības skolās būs veiksmīgas

Ir pārliecība, ka attālināto mācību organizēšana Latvijas skolās būs veiksmīga, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja Valsts izglītības un centra vadītājs Guntars Catlaks.

Viņš uzsvēra, ka aizvadītajā nedēļā veikti visi priekšnoteikumi mācību organizēšanai - apzinātas skolas un pieejamo viedierīču skaits, bet mācību īstenošanā tiek ieteikts plānot tiešsaistes režīmus, lai izvairītos no interneta pārslodzēm. "Mēs rekomendējam vadlīnijās skolotājiem rūpīgi paskatīties uz programmu, paskatīties, kas ir tie temati, jautājumi, kas ir apgūstami attālinātā veidā," teica Catlaks.

Vienlaikus viņš atzina - ir saprotams, ka pilnīgi visu attālināti apgūt nevarēs. "Labāk lai ir mazāk, bet labāk. Situācija ir tāda, kā ir. Saprotami, ka 12. un 9. klases skolēniem ir jākoncentrējas uz gatavošanos eksāmeniem. Nezinām, kā izvērtīsies epidēmija - iesakām triju nedēļu attālinātajā procesā nefokusēties uz vērtēšanu, nelikt atzīmi, kas ietekmēs gala vērtējumu," pauda Catlaks.

Saeimas deputāte un bijusī Izglītības un zinātnes ministrijas amatpersona Evija Papule ("Saskaņa") savukārt sarunā ar Latvijas Radio norādīja, ka mācību gada pagarināšanas izvērtējumu ietekmēs tas, cik veiksmīga būs šīs nedēļas pieredze ar attālināto mācīšanos.

KONTEKSTS:

Ar mērķi ierobežot infekcijas Covid-19 izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā no 13. marta līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu, tostarp mācībām skolās jānotiek attālināti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti