Dienas ziņas

Latvijā apstiprināts pirmais pērtiķu baku gadījums

Dienas ziņas

Simtajai kara dienai – fotoizstāde

Izdod latviešu-ukraiņu bilingvālo ābeci

Izdota latviešu-ukraiņu bilingvālā ābece

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Piektdien, 3. jūnijā, svinīgi atvērta latviešu-ukraiņu bilingvālā ābece. Tās veidošana bija labdarības projekts, ābeces bērniem būs iegūstamas bez maksas.

Izdota latviešu-ukraiņu bilingvālā ābece
00:00 / 03:06
Lejuplādēt

Kopumā ir 4000 grāmatu, kuras caur dažādām labdarības organizācijām nonāks pie ukraiņu bērniem, dodot viņiem iespēju caur skaistām ilustrācijām mācīties latviešu alfabētu.

"Tā ideja ir, ka ukraiņu bērniņi varētu mācīties savas valodas ābeci, alfabētu un arī Latvijas, un būt daļa no mums. Maša Zurikova, kas ir ābeces autore, viņa šo savu darbu ziedo, un ļoti daudz atbalstītāju ir ziedojuši.

Tas, ko varam teikt, ka ne tikai dodam pajumti, bet ļaujam ukraiņu bērniem, ukraiņu ģimenēm saglabāt savu kultūru, valodu,"

stāstīja labdarības organizācijas "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta.

To uzsvēra arī Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko – citas valodas zināšana esot noderīga ikvienam.

"Ir ļoti svarīgi atbalstīt armiju un palīdzēt tai. Viens aspekts ir kaujas lauks Ukrainā, mums tajā nepieciešama uzvara. Bet otrs aspekts – mums vajag atbalstīt cilvēkus, kuri ir pametuši Ukrainu kara dēļ. Un tagad šeit mums ir 30 tūkstoši ukraiņu, liela daļa no viņiem ir mazi bērni. Viņi jāatbalsta izglītībā un citādi. Ja mūsu bērni zaudēs laiku izglītības ieguvē, tas viņiem ļoti kaitēs. Tāpēc mēs cenšamies saglabāt izglītības procesu un to pat palielināt.

Un es atbalstu ideju, ka mēs, ukraiņi, mācamies latviešu valodu," uzsvēra vēstnieks.

Izdota latviešu-ukraiņu bilingvālā ābece
Izdota latviešu-ukraiņu bilingvālā ābece

Grāmatas atklāšanas pasākumā piedalījās arī ābeces patronese, Valsts prezidenta kundze Andra Levite. Ābeces sākumā ir burti, kuri abās valodās ir līdzīgi. Īpaši piedomāts pie ukraiņu vērtību atspoguļošanas ilustrācijās. Ābece radīta par ziedojumiem, taču neesot bijusi nepieciešamība pēc pārāk lielas summas, jo papīra piegādātājs, izdevniecība strādājusi par pašizmaksu, bet ilustrāciju autore savus darbus ziedojusi.

Grāmatu izdevusi biedrība "Droši un koši". Tās pārstāve Kristīne Zlamete norādīja, ka tā ir ne tikai pirmā Latvijā izdotā latviešu-ukraiņu ābece, bet, iespējams, pirmā arī visā Eiropā.

Kopumā izdoti 4000 eksemplāru, no kuriem vairumu nākamā nedēļā izplatīs pa visu Latviju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti