Panorāma

Ģimene no izpostītās Irpiņas atrod mājvietu vilcienā

Panorāma

Vidējā ātruma radari – tikai gada beigās

Nesadzirdētie – kampaņa par jauniešu problēmām

Izcelt bēdu virs akmeņa: interviju cikls izgaismo jauniešu pārdzīvojumus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Eksorcisms par raudāšanu. Uz skolu nedrīkst iet, jo mācību programma ir velnišķīga. Šādai vecāku attieksmei pret saviem bērniem un ne tikai uzmanību pievērsusi sociālā kampaņa "Nesadzirdētie". Šonedēļ to atklāja biedrība "OPEN Radošais centrs".

Interviju ciklā plānotas sarunas ne vien ar cietušajiem jauniešiem, bet arī ar sociālo dienestu darbiniekiem.

"Mani turpināja turēt, sist pret sienām un pēc tam atkal bija konflikts. Mamma piesedza tēvu un teica, ka tā esmu es, kas viņu provocē uz tādam darbībām. Teica, ka viņš mani ļoti mīl."

Šādas "mīlestības" izpausmes piedzīvoja kāda jauniete, kura anonīmi ar savu stāstu dalījās interviju cikla "Nesadzirdētie" pirmajā sērijā. Tā ir sociālā kampaņa ar mērķi pievērst uzmanību jauniešu problēmām. Piemēram, dzīvei ar vecākiem, kuri netic zinātnei un liedz apmeklēt skolu it kā velnišķīgas mācību programmas dēļ. Vai kuri neļauj ēst bez viņu klātbūtnes.

"Viņi varēja pagatavot divas lielas vakariņas. Bet man, piemēram, četros naktī jau negribējās ēst. Viņi bieži vien lika man ēst gan pirmās, gan otrās vakariņas. Citādi kāds no vecākiem apvainotos un būtu skandāls. Pēc tam viņi man pārmeta lieko svaru, jo es pārāk daudz ēdu. Taču tieši tajos brīžos es neko nevēlējos ēst. Es vienkārši gribēju gulēt."

"Tās bija gan bailes kaut kādā ziņā. Vienkārši klausoties, ka cilvēks nevar paēst. Uz dusmām, uz pat kaut kādu agresīvu sajūtu bija. Dusmām par to, nu kā var pret bērnu tā izturēties. Līdz pat žēlumam un priekam, ka tas viss beidzās un beidzās veiksmīgi," savos iespaidos pēc intervijas ar jaunieti dalās projekta "Nesadzirdētie" autors Mārtiņš Otto.

Viņš uzskata, ka sabiedrībai ir daudz ērtāk neiesaistīties, ja ir informācija par problēmām kādā ģimenē. Ilgtermiņā šāda attieksme ir ļoti kaitīga.

"Jo vairāk mēs veidosim dialogu, runāsim, tā teikt – neliksim bēdu zem akmeņa un neiesim pāri dziedādami, bet vairāk celsim to bēdu ārā un par viņu runāsim, tad būs mazāk tās bēdas mums un mūsu nākamajām paaudzēm."

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Šo projektu Mārtiņš īsteno kopā ar biedrības "OPEN Radošais centrs" vadītāju Ediju Klaiši. Edijs ir izveidojis centru tīklu, kur grūtībās nonākušie jaunieši var atrast drošu vidi, lai pavadītu laiku

Šie pusaudži nāk gan no nelabvēlīgām, gan no pārtikušām ģimenēm. Bieži vien viņi paliek ārpus sociālo dienestu redzes loka, jo nevēlas, lai viņus identificē. Taču arī dienestu lauciņā ir problēmas.   

"Sistēmā ir ļoti daudz cilvēku, kuri vēlas darīt un grib darīt, bet viņiem sistēma tā īsti neļauj. Tur ir kaut kādi rāmji. Tāpēc uzskatu, ka ļoti daudz nesadzirdētie ir tie paši sociālie darbinieki," spriež Klaišis.

Projekts "Nesadzirdētie" ir idejiskais turpinājums citam biedrības projektam "Es esmu mēs", kur tika atspoguļoti sešu jauniešu stāsti par fizisko, emocionālo vardarbību un citām problēmām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti