Šodienas jautājums

Šodienas jautājums - saruna ar veselības ministru par vakcināciju pret Covid-19

Šodienas jautājums

Šodienas jautājums - mācību atsākšana klātienē. (Ar surdotulkojumu)

Šodienas jautājums - masveida vakcinācijas uzsākšana

Izbraukuma vakcinācijai pret Covid-19 pieteikušies 1400 iedzīvotāji; plāno potēt ar «Janssen»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Izbraukuma vakcinācijā varētu izmantot "Johnson&Johnson" meitasuzņēmuma “Janssen” ražotās potes pret Covid-19, ar kurām vakcinācija paredzēta ar vienu devu, intervijā LTV  raidījumā “Šodienas jautājums” pastāstīja Nacionālā veselības dienesta direktors Āris Kasparāns.

Līdz šim izbraukuma vakcinācijai elektroniski pieteikušies vairāk nekā 500 iedzīvotāji un vēl vairāk nekā 900 pieteikumi ir pie ģimenes ārstiem.

Šos iedzīvotājus varētu vakcinēt ar “Janssen” vakcīnām, kuru piegāde Latvijai gaidāma aprīļa beigās. “Ņemot vērā, ka tikai viena deva nepieciešama vakcinācijai, tas būtu efektīvāk, racionālāk izmantot šo vakcīnu. Par to vēl tiks lemts,” sacīja Kasparāns.

Tikmēr Vakcinācijas projekta vadītāja Eva Juhņēviča atzina, ka iedzīvotāju aktivitātei, piesakoties vakcinācijai pret Covid-19, vajadzētu būt augstākai. Tāpēc viņa aicināja Latvija iedzīvotājus, īpaši vecumā virs 70 gadiem, pieteikties vakcinācijai. Būtiski arī iedzīvotājiem, kas nav pašreizējās prioritārajās grupās, neatlikt pieteikšanos potes saņemšanai.

Pēc Lieldienām vakcīnas sāks piedāvāt vēl divām iedzīvotāju grupām: cilvēkiem, kuri mājās aprūpē smagi slimas personas vai dzīvo vienā mājsaimniecībā  ar bērniem, kuriem ir noteiktas hroniskas un imūnsupresējošas slimības.

Bet no 12. aprīļa varētu būt jau nākamās lielās grupas kārta.

Tas attiektos uz iedzīvotājiem virs 60 gadu vecuma un bērnudārzu, speciālo skolu un 1.–6.klašu pedagogiem un darbiniekiem, kas darbā nonāk ciešā saskarē ar bērniem.

Savukārt no tām iedzīvotāju grupām, kurām vakcīna pieejama jau tagad, ārstniecības iestādēs lielākā daļa darbinieku ir saņēmuši vakcīnas, arī sociālās aprūpes centros 70–80% ir vakcinēti. No senioriem vecumā virs 70 gadiem vakcinēti ir tikai 20%.

“Līdz ar to potenciāls vakcinēt seniorus 70+ ir vēl ļoti liels,” piebilda Juhņēviča.

Savukārt no iedzīvotājiem ar hroniskām slimībām vakcīnu pret Covid-19 saņēmuši vien 6%.

KONTEKSTS:

Līdz šim ES reģistrētas četras vakcīnas pret Covid-19, ko izstrādājuši uzņēmumi “BioNTech/Pfizer”, “Moderna”, “AstraZeneca” un  Beļģijas uzņēmums "Janssen Pharmaceuticals", kas ir ASV farmācijas milža "Johnson&Johnson" meitasuzņēmums Eiropā.

Latvijas iedzīvotāji aicināti pieteikties Covid-19 vakcīnai pa tālruni 8989, vietnē "manavakacina.lv" vai pie sava ģimenes ārsta, jo tieši pieteikšanās ļaus operatīvi plānot vakcinācijas darbu aprīlī, kad Latvijā plānots saņemt lielāku vakcīnu pret Covid-19 skaitu.

Vakcinācijas plāns paredz vispirms vakcinēt astoņas prioritārās grupas. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti