IUB vadītāja Dace Gaile kļūs par EM administrācijas vadītāju

Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) vadītāja Dace Gaile kļūs par Ekonomikas ministrijas (EM) administrācijas vadītāju, aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijā (FM).

Pēc FM sniegtās informācijas, EM vadība izteica piedāvājumu Gailei uzņemties ministrijas administrācijas vadītājas amatu, kuru IUB vadītāja pieņēmusi. Šai rotācijai piekrīt arī FM.

EM valsts sekretārs Edmunds Valantis aģentūrai atzina, ka viņš uzaicinājis Gaili pievienoties EM administrācijas komandai, ņemot vērā viņas zināšanas un kompetenci.

Dace Gaile ar valdības lēmumu par IUB vadītāju kļuva 2012.gadā.

Gaile strādā IUB no 2002.gada, proti, no biroja dibināšanas, vispirms Metodoloģijas departamenta vietnieces, vēlāk direktores amatā.

Iepriekš Gaile ir guvusi pieredzi, strādājot FM, kā arī AS "Rīgas starptautiskā autoosta".

Gaile ir ieguvusi sociālo zinātņu maģistra grādu ekonomikā, kā arī bakalaura grādu vadības zinātnē Rīgas Tehniskajā universitātē.

"Pats amatā esmu neilgu laiku, tāpēc man ir svarīgi izveidot kolektīvu ar spēcīgiem un spējīgiem cilvēkiem. Turklāt patlaban EM administrācijas vadības blokā trūkst cilvēku. Mans uzdevums bija atrast cilvēku, kurš ikdienas darbā spētu sniegt atbalsta funkcijas, risinātu juridiskos jautājumus, lietas, kas saistītas ar iepirkumiem, privatizācijas pabeigšanu, informācijas tehnoloģiju projektu ieviešanu," atzina Valantis.

Paredzams, ka tuvākajā laikā EM sagatavos nepieciešamos dokumentus Gailes pārcelšanai jaunajā amatā.

Gaile aģentūrai LETA stāstīja, ka viņa IUB ir strādājusi 19 gadus, no kuriem pēdējos deviņus – iestādes vadītājas amatā. Viņa pieņēmusi lēmumu kļūt par EM administrācijas vadītāju, lai uzņemtos jaunos izaicinājumus.

Plānots, ka Gaile IUB vadītājas amatu pametīs 9. oktobrī, bet EM administrācijas vadītājas amatā stāsies 12. oktobrī.

Savukārt nākamo IUB vadītāju FM sākotnēji meklēs savā resorā.

Tiks meklēts IUB vadītāja amata pretendents, kuram ir atbilstoša izglītība, pieredze un amatam nepieciešamās kompetences.

Ja nākamais IUB vadītājs netiks atrasts FM resorā, tiks rīkots amata konkurss.

KONTEKSTS:

IUB ir Finanšu ministrijas padotības iestāde, kuras darbības mērķis ir valsts pārvaldes funkciju īstenošana iepirkuma procedūru uzraudzībā.

Savukārt Ekonomikas ministrijas administrācijas vadītāja amats tika izveidots 2016. gadā, kad tajā tika pārcelta toreizējā Labklājības ministrijas valsts sekretāre Ieva Jaunzeme, kura tagad vada Valsts ieņēmumu dienestu (VID). Vēlāk šajā amatā strādāja Jānis Ābele, kurš nu izraudzīts par Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadītāju. Viņš septembrī žurnālam “Ir” pastāstīja, ka amats vairs nepastāv, jo “mūsdienīgi sakārtojot struktūru, īstenībā šis amats ir nevajadzīgs”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt