Sadaļas Sadaļas

IT sistēmu Covid-19 vakcinācijas procesa vadībai par vairāk nekā 890 000 eiro izstrādās SIA «ZZ Dats»

Informācijas tehnoloģiju (IT) sistēmu Covid-19 vakcinācijas procesa pārvaldībai par 898 620 eiro izstrādās SIA "ZZ Dats", informēja Veselības ministrijā (VM). 

Līgums noslēgts starp pasūtītājiem – VM, Nacionālo veselības dienestu (NVD), Slimību kontroles un profilakses centru (SPKC) un izpildītāju uzņēmumu “ZZ Dats”, kas kā apakšuzņēmējus piesaistīs SIA “Kleintech Services”, SIA “Mobilly”, SIA “Blue Bridge Technologies”, SIA “Meditec”, SIA “Rixcat” un SIA “Datamed”.

Noslēgtais līgums paredz, ka līgumcena visa līguma darbības laikā nepārsniegs 898 620 eiro, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli. Tas noslēgts uz diviem gadiem, paredzot sistēmas uzturēšanu vienu gadu. Piegādes termiņš sistēmas pamata funkcionalitātei paredzēts astoņas nedēļas. 

 

VM norādīja, ka sistēma palīdzēs īstenot vairākus posmus vakcinācijas pret Covid-19 procesā.

Sistēma nodrošinās iedzīvotāju reģistrēšanās vietnes “manavakcina.lv” funkcionālo papildināšanu, kur iedzīvotāji norādīs uz savu nodomu vakcinēties, norādīt vēlamo vakcinācijas vietu, kā arī, pienākot personas rindas kārtai – norādīt vēlamo dienu un laika posmu, lai efektīvi plānotu vakcinācijas kabinetu noslodzes.

Tāpat sistēmā būs vakcinācijas rindu modulis prioritāro grupu pārvaldībai un iedzīvotāju apziņošanai par uzaicinājumiem uz vakcināciju. IT platforma arī nodrošinās pārskatāmu vakcinācijas punktu kapacitātes pārvaldību.

Vienlaikus paredzēts, ka sistēma īstenos centralizētās vakcinācijas rindas un kalendāra sinhronizāciju ar biežāk lietotajām ārstniecības iestāžu un ģimenes ārstu prakšu informācijas sistēmām.

Tā arī pārvaldīs vakcīnu piegādes vadību uz vakcinācijas punktiem, atbilstoši noslodzes prognozēm.

Plānots, ka IT sistēma ietvers pilnu vakcinācijas procesa monitoringu atvērto datu veidā, informējot, gan lēmumu pieņēmējus, gan sabiedrību.

Līgumcenā iekļauta arī sākotnējā lietotāju apmācība, sistēmas uzturēšana 12 mēnešus, papildu izmaiņu pieprasījumu izstrāde, kā arī SPKC esošo IT sistēmu uzlabošana un pielāgošana, un serveru infrastruktūras īre. 

KONTEKSTS:

Lai nodrošinātu sekmīgu masveida Covid-19 vakcinēšanos, izveidots brīvprātīgās vakcinēšanās projekts. Valdība 14. janvārī apstiprināja veselības ministra Daniela Pavļuta ("Attīstībai/Par!") iniciatīvu veidot vakcinācijas projekta uzraudzības padomi un projekta vadības biroju. Biroja vadība uzticēta bijušajai Dziesmu un deju svētku izpilddirektorei Evai Juhņēvičai.

Ministru kabinets 4. februāra sēdē apstiprināja vakcinācijas plāna ieviešanai nepieciešamo finansējumu 1,45 miljonu eiro apmērā, lai izstrādātu vienotu IT nodrošinājumu vakcinācijas procesa vadībai. Finansējums ir sadalīts vairākās daļās. Noslēgtā līgumcena iekļauj risinājuma izstrādi, integrāciju ar ārstniecības iestāžu informācijas sistēmām, integrāciju ar valsts reģistriem, risinājuma atbalstu 12 mēnešiem, SPKC informācijas sistēmu pielāgošanu un infrastruktūras nomu sistēmas izvietošanai. Savukārt, pārējais finansējums tiks izmantots Nacionālā veselības dienesta sistēmas uzturēšanas papildu izmaksu segšanai, kā arī iedzīvotāju digitālajai apziņošanai par laiku un vietu, kad jāierodas uz vakcināciju. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt