Rīta intervija

Intervija ar Eiroparlamenta deputātu Arti Pabriku

Rīta intervija

Intervija ar Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieci Ilonu Spuri

Irklis: Gāzes nozares regulējumā jāstrādā pie nozīmīgām pārmaiņām

Irklis: Nav ziņu par bijušo valsts iestāžu darbinieku ļaunprātīgu rīcību «Latvijas gāzes» labā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Līdz šim nav zināmi gadījumi, ka kāds no bijušajiem Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) darbiniekiem, pārejot strādāt privātajā sektorā, būtu ļaunprātīgi izmantojis sev pieejamo informāciju, intervijā Latvijas Radio sacīja SPRK priekšsēdētāja amatam nominētais Rolands Irklis.

Situācija, ka bijušie valsts iestāžu darbinieki pāriet darbā uz uzņēmumiem, par kuriem pašiem iepriekš ir pieņēmuši lēmumus, ir vērtējama kā uztraucoša, jo pastāv iespējas, ka bijušie valsts iestādes darbinieki savā tālākajā darbībā var izmantot arī ierobežotas pieejamības informāciju, atzīst Irklis.

Tāpēc būtiski ir sekot līdzi tam, lai pēc amata pamešanas šie darbinieki neizmantotu ierobežotas pieejamības informāciju. Šajā jautājumā būtu jāsadarbojas valsts iestādes un drošības dienestiem.

Viņam gan nav zināmi šādi gadījumi: “Man nav šādas informācijas, ka kāds būtu tiešā veidā ļaunprātīgi izmantojis. Protams, šiem cilvēkiem šī informācija ir.”

Tajā pašā laikā Irklis atzīst – pašlaik aktuālajā gāzes tirgus liberalizācijas jautājumā pastāv iespēja šādai informācijai noplūst. “Brīdī, kad mēs izstrādājām pārvades sistēmas lietošanas noteikumus, regulatorā bija daudz iekšējas diskusijas un vairāki juridiski viedokļi bija savstarpēji atšķirīgi. Viens ir viedoklis, kurš kaut kādā ziņā bija par labu “Latvijas gāzes” pozīcijai, šobrīd attiecīgie darbinieki var to izmantot strīdos pret regulatoru. Iespējas šo informāciju izmantot ir, jautājums – vai tas tiks darīts,” stāsta Irklis.

Viņš arī skaidro, ka SPRK darbiniekiem ir iespēja mainīt savu darba vietu, un atšķirībā no padomes locekļiem likums viņiem neliedz iet strādāt uz regulētiem uzņēmumiem. “Protams, var diskutēt par to, vai šādus ierobežojumus vajadzētu noteikt. Bet no otras puses, jāsaprot, ka vismaz padomes locekļiem tas nekādā veidā netiek kompensēts. Privātajā sektorā, ja kādam darbiniekam tiek liegts strādāt pie konkurentiem, tad darba devējam ir pienākums viņam šo periodu zināmā mērā kompensēt. Valsts pārvaldē šāds princips neeksistē,” skaidro Irklis.

Bet, ja darbiniekiem noteiktu liegumu strādāt kādos privātā sektora uzņēmumos, tas valsts pārvaldes sektoru padarītu vēl mazāk pievilcīgu.

“Un riskēsim ar to – ja šāds piedāvājums parādīsies, sāksies masveida valsts iestāžu pamešana,” saka Irklis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti