Pēcpusdiena

Aizdomas par krāpniecību ar plūdu kompensācijām

Pēcpusdiena

Amerikāni Džonatanu dzimtas sakņu meklējumi atved uz Preiļiem

Īrijas sēņu audzētāji meklē strādniekus Latvijā. Bažas par otro emigrācijas vilni

Īrijas sēņu audzētāji atkal vervē Latvijas iedzīvotājus; eksperti nav pārsteigti

Kāds Īrijas sēņu audzētāju uzņēmums vervē Latvijas iedzīvotājus darbam uz Īriju, lai viņi strādātu turienes audzētavās. Latvijas Radio raidījums “Pēcpusdiena” norāda, ka pat Nodarbinātības valsts aģentūras mājas lapā ir ievietots sludinājums ar šī uzņēmuma aicinājumu.

Interneta vietnes “baltic-ireland.ie” žurnāliste Inguna Mieze Latvijas Radio norādīja, ka šis ir visai liels uzņēmums un tajā strādā daudz latviešu, kam ir laba strādnieku reputācija. Paši īri sēņu audzētavās strādā nelabprāt, jo darbs notiek arī brīvdienās un svētku dienās. Tāpēc Miezes vērtējumā Latvijas iedzīvotājiem ir labas izredzes dabūt darbu Īrijas sēņu audzētavā. Turklāt darbs tur nav tik smags kā tas, ko daudzi dara Latvijā.

Radio aptaujātie eksperti par šādu sludinājumu un Īrijas uzņēmuma rīcību nav pārsteigti. Migrācijas pētniece Inta Mieriņa atgādināja, ka uz Latviju regulāri brauc Norvēģijas, Zviedrijas, Īrijas un pat ASV kompānijas, rekrutējot speciālistus dažādās sfērās. Taču viņa noraida bažas, ka ir gaidāms jauns emigrācijas vilnis uz Īriju. Drīzāk “Brexit” dēļ daļa Lielbritānijā strādājošo Latvijai piederīgo iedzīvotāju varētu pārcelties uz Īriju.

Arī SEB bankas eksperts Dainis Gašpuitis saka, ka nav nekā neparasta, ja kāds meklē darbaspēku Latvijā. Arī Latvijā darba devēji meklē darbiniekus Baltkrievijā, Ukrainā un citās valstīs, tādējādi veidojot tādu kā darbaspēka rotāciju.

Īrijā dzīvo salīdzinoši liela Latvijas iedzīvotāju kopiena. Daudzi no tiem uz Īriju devās lielās ekonomiskās krīzes laikā vai dažus gadus pirms tās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti