Īpašumā Siguldas pusē naftas produktu noplūdē piesārņo 400 kvadrātmetru platību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Ceturtdien, 17. februārī, nekustamajā īpašumā Lēdurgas pagastā, Siguldas novadā, notikusi naftas produktiem līdzīgas vielas noplūde, un Valsts vides dienests (VVD) apsekošanā secinājis, ka piesārņojums skāris aptuveni 400 kvadrātmetru lielu platību.

VVD informēja – pastāvot riskam, ka naftas produkti varētu nonākt blakus esošajos nekustamajos īpašumos un tālāk Aijažu ezerā, sākotnēji uzstumts valnis, lai noplūdes ierobežotu, un kā absorbents izmantotas skaidas.

Papildus tam Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) piesārņotajā teritorijā pielietojis absorbentu.

Īpašumā atrodas aptuveni 50 kubikmetru tilpuma metāla tvertne, pie kuras uz zemes ir novērojami lokāli naftas produktu izlijumi. Pēc sākotnējas informācijas teritorijā atradusies PSRS laika kalte un šī tvertne īpašumā atrodas jau izsenis.

Šobrīd tiek skaidrota naftas produktu izcelsme, taču

ir liela iespējamība, ka tie īpašumā uzglabāti pretlikumīgi, pauda VVD.

Vides uzraugi īpašniekam uzdeva nekavējoties organizēt izlijušo naftas produktu savākšanu un teritorijas sakārtošanu atbilstošā stāvoklī, kā arī likvidēt naftas produktu noplūdes avotu.

VVD informēja, ka šobrīd ir lokalizēta un ierobežota naftas produktu noplūde, lai tie nenoplūstu tālāk un nepaplašinātos piesārņojuma areāls. Par konstatēto tiks uzsākts administratīvā pārkāpuma process.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti