Dienas ziņas

Bērnu zobārstu rindas mazina ar mobilo kabinetu

Dienas ziņas

Vēlas kriminalizēt braukšanu dzērumā

Bērni piedalās futbola nometnē

Īpašā futbola nometnē bērniem iespēja trenēties ar «Real Madrid» treneriem

Sportiskas aktivitātes vairākas reizes dienā kopā ar futbola kluba “Real Madrid” treneriem – tā skolēnu brīvlaiks iesācies tiem bērniem, kuri nonākuši organizācijas “Labadaba Dū” rīkotajā futbola nometnē. Lai gan organizācija nometnes rīkojusi jau iepriekš, tās pārstāvji uzsver, ka šoreiz tā ir īpaša, jo pirmo reizi  notiek starptautiskā mērogā un piedalās arī bērni ar īpašām vajadzībām un no bērnunamiem.   

Nejaukie laikapstākļi nometnes gaitā ieviesuši korekcijas – daļa nodarbību, kas bija paredzētas ārā, jāpārceļ uz iekštelpām. Tomēr viena no grupām, par spīti drēgnajam laikam, futbolu spēlē ārā.

Šī nav parasta nometne. Te vienuviet ir dažādi bērni – futbola skolas audzēkņi, bērni no bērnunamiem un bērni ar īpašām vajadzībām.

“Pamatā mums ir futbols. Futbols ir sarunas valoda vienalga par ko – par kustību, par futbolu, par uzvaru, par stingrību. Bet mēs liekam klāt daudzas citas nodarbības – tā ir deja, tie burvju triki un jebkas, kas bērnam palīdz vairāk integrēties un saprast, ka viņam viss ir iespējams,” stāsta biedrības “Labadaba Dū” vadītājs Māris Saukāns.

Tam, ka ar spēli iespējams mācīties ko jaunu daudz ātrāk un vienkāršāk, piekrīt arī Šveices organizācijas “Football is More” vadītājs Hanspēters Rotmunds.

Viņš parūpējies, lai bērniem nometnē būtu iespēja sastrādāties ar futbola treneriem no Šveices un arī slavenā Spānijas futbola kluba “Real Madrid”.

 “Tā nav vienkārši spēle. Tā ir ģimene, bērni ir kopā. Viņi mācās cits no cita, no treneriem. Es domāju, tā ir laba iespēja gan šai pilsētai, gan valstij,” norāda  Rotmunds.

Un, kamēr bērni ir aizņemti sportiskajās aktivitātēs un citos piedzīvojumos, paralēli sadarbība notiek ar organizāciju “Plecs”,  kas ikdienā palīdz cilvēkiem bērnu adopcijas jautājumos.

“Man liekas, ja Latvijā ir vairāk nekā 1000 bērnu, kuriem nav vecāku, šī ir lieliska iespēja, kur nākt par šo tēmu runāt. Un varbūt arī nonākt līdz aktīvākai rīcībai. Ja  šogad arī nāks uz nometni vecāki, kuri potenciāli varbūt gribētu iet šo adoptācijas procesu, kaut vai viens bērns iegūs  sev ģimeni – mēs esam uzvarējuši!” uzsver  Saukāns.

Un vēl viena lieta, kas bērnus motivē un liek censties, ir solījums, ka vienam no viņiem būs unikāla iespēja piedalīties “Real Madrid” nometnē Spānijā.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti