Interneta komentētājam uzrāda apsūdzību naida runā pret islāmticīgajiem

Rīgas tiesas apgabala prokuratūra nodevusi tiesai krimināllietu, kurā persona apsūdzēta par internetā paustu naidīgu komentāru pret islāmticīgajiem.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina, saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētā persona izdarīja darbības, kas vērstas uz reliģiskā naida un nesaticības izraisīšanu, apzinoties, ka šādā veidā, iespējams, tiks veicināts interneta vidē nereti sastopamais naids un neiecietība pret islamticīgajiem.

Apsūdzētā persona pagājušā gada septembrī kādā interneta vietnē, izmantojot segvārdu rakstam "Latviete - musulmane atklāti pastāsta par attieksmi pret islamticīgajiem Latvijā" pievienoja komentāru. Komentārā apsūdzētā persona, piemēram, rakstīja "Atkal propaganda rullē! Es šitādas Līgas, musulmaņu padsķilkas un pēdējās emmas, kam uzspļaut uz savu valsti un nacionalitāti, kā raganas inkvizīcijas laikā uz sārta kūpinātu. Atskatījos, jau Londonas konsulātā uz mazajiem, pusmelnajiem, jaunās nācijas latviešiem."

Pārējā komentāra daļā bija iekļauti rupji un necenzēti vārdi krievu valodā.

Prokuratūra norāda, ka pievienotais komentārs pēc sava satura un formas iziet ārpus Satversmes, Eiropas cilvēku tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijā un ANO Starptautiskajā paktā par pilsoņu un politiskajām tiesībām noteiktajām tiesībām uz savu uzskatu un izteiksmes brīvību.

Apsūdzētajam draud brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem, īslaicīgs cietumsods, piespiedu darbs vai naudas sods.

Lieta nodota Rīgas rajona tiesai.

Drošības policijā aģentūra LETA noskaidroja, ka prokuratūrai nodotā lieta ir viens no trīs kriminālprocesiem, kas saistītas ar reliģiskā naida vai nesaticības izraisīšanu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti