Intensīvie nokrišņi Latvijas rietumu daļā dažviet applūdinājuši ielas

Intensīvie nokrišņi Latvijas rietumu daļā dažviet applūdinājuši teritorijas, tostarp ielas, liecina aculiecinieku novērojumi.

Jau mijkrēslī applūdušas bija dažas ielas Saldū, bet vēlāk iedzīvotāji dalījās ar informāciju par applūdušām brauktuvēm Tukumā.

Latvijas rietumu un centrālajā daļā, kā arī virs Rīgas līča pirmdienas vakarā fiksēta pamatīga zibeņošana.

Negaisa izraisīti plūdi Saldū

Pērkona negaisa dēļ aptuveni 5200 "Sadales tīkla" klientu Latvijas rietumu daļā ir traucēta elektroapgāde, informēja uzņēmumā.

Ap plkst. 21 plašākie elektroapgādes pārtraukumi ir Saldus, Kuldīgas, Tukuma novadā.

"Sadales tīkls" informēja, ka strādā pastiprinātā režīmā, lai elektroenerģijas piegādi klientiem atjaunotu pēc iespējas ātrāk.

Negaisa laikā iedzīvotāji aicināti būt uzmanīgiem gaisvadu elektrolīniju un citas elektroinfrastruktūras tuvumā – visdrošāk ir patverties telpās.

Atbilstoši Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) informācijai, pirmdienas vakarā Kurzemē izsludināts sarkanais brīdinājums, jo gaidāms pērkona negaiss ar ekstremāli stiprām lietusgāzēm un krasām vēja brāzmām līdz 15–18 metriem sekundē, iespējama arī krusa.

Bojājumus elektrotīklā var radīt gaisvadu līnijās iegāzti koki un to zari, kā arī zibensizlādes laikā bojātie balsti un citi elektrotīkla elementi.

"Sadales tīkls" atgādina, ka nekādā gadījumā nedrīkst tuvoties elektrolīnijām, ja tajās iekārušies koki, zari vai redzami pārrauti elektrolīnijas vadi. Par šādām bīstamām situācijām nekavējoties jāziņo "Sadales tīklam", zvanot pa diennakts bezmaksas bojājumu pieteikšanas tālruni 8404, vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam, zvanot pa ārkārtējo situāciju tālruni 112.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti