Integrācijas debatēs iedzīvotāji izstrādā 10 priekšlikumus, kā saliedēt sabiedrību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem un 7 mēnešiem.

Bezmaksas latviešu valodas kursi, kopīga informācijas telpa, latviešu valodas apgūšana jau bērnudārzā. Tie ir tikai daži no priekšlikumi sabiedrības saliedēšanai, ko divas dienas apsprieda 50 Latvijas iedzīvotāji.

Bezmaksas latviešu valodas kursi, kopīga informācijas telpa, latviešu valodas apgūšana jau bērnudārzā. Tie ir tikai daži no priekšlikumi sabiedrības saliedēšanai, ko divas dienas apsprieda 50 Latvijas iedzīvotāji. Svētdien kopā ar debašu dalībniekiem šos priekšlikumus vērtēja arī Valsts prezidents Andris Bērziņš, kā arī citas atbildīgās amatpersonas. Par to, ko iedzīvotāji piedāvā saliedētākas sabiedrības veidošanai Daces Krejeres sagatavotajā ierakstā.

Pilsoņu debašu dalībnieki balso atbalstot vai noraidot divās dienās izstrādātos priekšlikumus kā saliedēt mūsu sabiedrību. Viņi visi par to diskutēt bija ielūgti pēc nejaušās principa atspoguļojot Latvijas sabiedrības daudzveidību - dažādu tautību pilsoņi un nepilsoņi, no visas Latvijas. Viens no viņiem ir rīdzinieks Aleksandrs, kurš ir nepilsonis. Lai arī Aleksandram nav Latvijas pilsonība, šeit viņš jūtas puslīdz labi, tomēr sabiedrības integrācija viņu uztrauc. Aleksandrs uzskata ka viens no risinājumiem ir portāls "cilvēks valsts", kurā abu kopienu pārstāvji diskutētu kopā ar politiķiem par to kā veidot saliedētāku sabiedrību. Tikmēr Ausma Dzintare no Nīcas novada uzskata, ka jāturpina tas, ko jau dara viņas pusē - dažādu tautība biedrības iet viens pie otra kopā un iepazīst viens otru. No debatēs tapušajiem priekšlikumiem kundze atbalsta pilsonības piešķiršanu šeit dzimušajiem nepilsoņu bērniem.

Savukārt Zinu no Rīgas pilsoņu debatēs piekrita piedalīties, jo pārliecināta - nacionālo jautājumu politiķi izmanto kā manipulēšanas rīku. Tajā pašā laikā pēc kundzes domām cilvēku sarunas par integrāciju ir laba lieta, tomēr šo jautājumu jāsāk risināt ar politiķiem. Zina kopā ar citiem debašu dalībniekiem runāja arī kā veidot vienu informatīvo telpu, vienotāku izpratni par vēstures notikumiem, popularizēt latviešu valodas mācīšanos un atbalstīt dažādu kultūru tradīcijas. Plašāk ar šiem priekšlikumiem ikviens var iepazīties interneta mājas lapā "musuvalsts.lv".

Foto: L.Krone/LETA

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti