Labrīt

Re:Check pēta: kā pārbauda smagas vakcīnu blaknes; Ģirģens publicē viltotu dokumentu

Labrīt

Audio gids ‘’Ieceļo Čiekurkalnā!’’ iepazīstina ar 12 šīs apkaimes objektiem

VDI: Covid-19 sertifikāta pieprasīšana no darba devēja ir epidemioloģiski pamatota

Inspekcija: Prasība pēc Covid-19 sertifikāta noteiktiem darbiem – epidemioloģiski pamatota

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Prasība pēc Covid-19 sertifikāta noteiktu pakalpojumu sniegšanai vai darbu veikšanai ir epidemioloģiski pamatota, intervijā Latvijas Radio vērtēja Valsts darba inspekcijas (VDI) direktora vietniece Andra Auziņa.

Nozaru ministrijas līdz nākamās nedēļas vidum gatavos grozījumus likumā, kas paredz par pienākumu vairākās nozarēs strādājošiem vakcinēties obligāti, kā arī paredzēt tiesības atbrīvot darbiniekus, kuri līdz 15. septembrim nebūs ieguvuši Covid-19 sertifikātu.

“Vakcinācijas vai, pareizāk sakot, sertifikāta esamība, ko var iegūt, arī pārslimojot vai testējoties, kā obligāta prasība pakalpojumu sniegšanai vai noteiktu darbu veikšanai noteikti ir epidemioloģiski pamatota, jo pretējā gadījumā šāda prasība netiktu izvirzīta,” sacīja Auziņa.

Inspekcijas direktora vietniece norādīja, ka gala lēmums šajā sakarā vēl nav pieņemts, bet viņa pauda cerību, ka tikai galējā situācijā konkrētās nozares darba devējs atlaidīs no darba cilvēku, kurš nebūs vakcinējies pret Covid-19. Tā vietā pastāv iespēja pārcelt konkrēto darbinieku darbā, kurā nebūs vajadzīga obligāta vakcinēšanās pret koronavīrusu.

“Ja nekādi nevar risināt šo jautājumu, uzteikums ir pēdējais, ko var piemērot. Domāju – šī kārtība noteikti tiks iestrādāta regulējumā,” viņa pauda.

Inspekcijas pārstāve lēsa, ka daļa darbinieku nebūs apmierināti ar šādu kārtību.

Vakcinācija pret Covid-19 pašlaik ir viens no jautājumiem, par ko vēršas Darba inspekcijā. Tiesa, vēršas nevis ar sūdzībām, bet pēc konsultācijām. “Gan darbinieki, gan darba devēji grib izprast, kādas ir viņu tiesības, kādas ir otras puses tiesības, ko no viņiem var un nevar prasīt. Bet, ka mēs redzētu, ka ir lieli konflikti par to, – šobrīd šādu situāciju nav,” sacīja Auziņa.

Inspekcija novērojusi, ka darbavietās cenšas motivēt darbiniekus potēties, bet ne uzspiež. VDI uzskata par pieņemamu papildu atlīdzības piešķiršanu darbā, kas gan neskar darba samaksu. Piemēram, tās var būt papildu brīvdienas vai apdrošināšana, kas būtu pieejami visiem pret Covid-19 vakcinētajiem.

KONTEKSTS:

Valdība konceptuāli vienojās, ka varētu dot darba devējiem tiesības atbrīvot no amata darbiniekus, kuri līdz 15. septembrim nebūs ieguvuši Covid-19 sertifikātu.  Tuvākajā laikā tiks vērtēts likumīgais pamats šādam valdības lēmumam – vai tas atbilst Satversmei.

Obligāta vakcinēšanās plānota ārstniecības, sociālās aprūpes un izglītības iestādēs. Valsts un pašvaldības iestādēs klātienēs varēs apkalpot darbinieki ar Covid-19 sertifikātiem. To vajadzēs arī darbiniekiem, kas nodrošina iestādes vai uzņēmuma darba nepārtrauktību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti