Dienas ziņas

Rit labības kulšanas darbi

Dienas ziņas

Bauskā šķērsot upi varēs arī ratiņkrēslā

Jāizvērtē bāriņtiesu darbinieku atbilstība

Inspekcija mudina vērtēt bāriņtiesu darbinieku atbilstību Ropažos, Ikšķilē, Vecpiebalgā, Ogrē un Aizputē

Izvērtēt bāriņtiesu darbinieku atbilstību amatiem lūgts Ropažu, Ikšķiles, Vecpiebalgas, Ogres un Aizputes novadu domēm, aģentūrai LETA atklāja Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bāriņtiesu un audžuģimeņu departamenta direktore Valentīna Gluščenko.

Kā ziņots, labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS) otrdien, 18.augustā, LNT raidījumā "900 sekundes" paziņoja, ka pēc VBTAI pārbaudēm piecām pašvaldībām uzdots pārskatīt bāriņtiesu darbinieku atbilstību, tomēr konkrētās bāriņtiesas nenosauca.

VBTAI pārstāve pastāstīja, ka pie Ropažu novada domes par Ropažu novada bāriņtiesu VBTAI šogad vērsusies jau divreiz. Pie Ogres novada domes inspekcija vērsusies par Ogres novada pagastu bāriņtiesu, bet pie Aizputes novada domes VBTAI vērusies par divām tās bāriņtiesām - Aizputes bāriņtiesu un Kalvenes bāriņtiesu.

Gluščenko stāstīja, ka iemesli, kāpēc VBTAI vērsusies pie novadu domēm, ir dažādi. "Ir bāriņtiesas, kur kādas konkrētas lietas kontekstā ir lūgts izvērtēt, un ir bāriņtiesas, kurām pēc atkārtotām VBTAI kompleksajām pārbaudēm nav novēroti uzlabojumi," sacīja Gluščenko.

Viņa minēja, ka pēc atkārtotām pārbaudēm uzlabojumi nav konstatēti Vecpiebalgas novada bāriņtiesā. Šīs bāriņtiesas darbinieku darbu lūgts izvērtēt arī iepriekš, tomēr tad "atnākusi" atbilde, ka iestādes vadītāja var turpināt darbu.

Gluščenko arī skaidroja, ka vēršanās pie pašvaldības ir VBTAI vienīgais instruments, kā izvērtēt bāriņtiesu darbinieku atbilstību.

Savukārt Vecpiebalgas novada domes priekšsēdētāja Ella Frīdvalde-Andersone intervijā Latvijas Televīzijai atzina, ka maija beigās no inspekcijas saņemta vēstule ar lūgumu novērtēt trūkumus bāriņtiesā. No bāriņtiesas priekšsēdētāja dome saņēmusi paskaidrojumus, un trūkumi esot daļēji novērsti. Dome uzskata, ka ir pieļauti normatīvo aktu pārkāpumi, bet trūkumi esot novēršami.

Bāriņtiesai reizi ceturksnī jāiesniedz atskaite pašvaldībā, un arī dome reizi ceturksnī izskatīs šo jautājumu kopā ar inspekciju.

Taujāta, vai šie trūkumi neliecina par bērnu intereses aizskaršanu, Frīdvalde-Andersone pauda, ka šādi signāli nav saņemti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti