Informēs par izmaiņām autoratlīdzību izmaksā

Lai viestu skaidrību par nākamgad gaidāmajām izmaņām valsts sociālās apdrošināšanas obligātajās iemaksās un to ietekmi uz valsts sociālās apdrošināšanas pakalpojumiem, Kultūras ministrijā (KM) šodien 10.30 notiks informatīvs seminārs.

Uz to īpaši aicināti kultūras iestāžu vadītāji un grāmatveži, lai jaunajā gadā nepieļautu kļūdas autordarbu apmaksā. Semināru varēs vērot tiešraidē Kultūras ministrijas mājaslapā un pēc tam ierakstā.

Lita KokaleMāra Rozenberga
  „Mēs saņemam gana daudz jautājumu, tāpēc saprotam, ka vienuviet atbildēt uz tiem būtu daudz efektīvāk nekā mums vai Veselības ministrijai, Labklājības ministrijai, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai vai Valsts ieņēmumu dienestam katram atsevišķi atbildēt uz visiem neskaidrajiem jautājumiem. Mēs izskaidrosim nākamgad gaidāmās izmaiņas valsts sociālās apdrošināšanas obligātajās iemaksās un to ietekmi uz sociālās apdrošināšanas pakalpojumiem. Seminārā varēs uzzināt arī par izmaiņām iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmes piemērošanā nerezidentiem un autoratlīdzības izmaksai. Būs arī informācija par attaisnotajiem izdevumiem, kā arī par izmaiņām veselības aprūpes finansēšanas likumā, kas skar autoratlīdzību izmaksātājus un saņēmējus,” skaidro ministrijas pārstāve Lita Kokale.

  Jau ziņots, lai uzlabotu autoratlīdzību saņēmēju sociālo nodrošinājumu, veiktas izmaiņas likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu''. Tās paredz 5% iemaksu no autoratlīdzības novirzīt radošo personu sociālajām garantijām; 5% iemaksas veic autoratlīdzības izmaksātājs un tas tiek uzkrāts radošo personu nākotnes pensijām.

  Tāpat apstiprināts un stāsies spēkā KM izstrādātais ''Radošo personu statusa un profesionālo radošo organizāciju likums'', kas paredz finansiālu atbalstu profesionālām radošajām personām radošās dīkstāves posmos, tostarp pārejošas darba nespējas laikā, un pensijas vecumā - ārstniecības un komunālo maksājumu daļējai segšanai. Atbalsta programmu administrēs Valsts kultūrkapitāla fonds.

  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti