Informāciju par Zolitūdes traģēdiju var sūtīt policijai uz īpašu e-pasta adresi

Iedzīvotāji ziņas par Zolitūdes traģēdiju policistiem varēs sūtīt uz īpašu elektronisko adresi "[email protected]"

Valsts policija portālam lsm.lv norāda, ka pēdējo dažu dienu laikā likumsargi ir saņēmuši ļoti lielu apjomu informācijas par Zolitūdes traģēdiju. Tāpēc, lai atvieglotu informācijas sniegšanas veidu, varēs sūtīt elektronisko vēstuli izmeklētājiem, kas strādā tieši šajā lietā.

Iepriekš Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone–Godmane pauda, ka lietā ir iesaistīti 40 izmeklētāji, kas ir rekordliels skaits, ko policija ir piesaistījusi vienai lietai.

Ceturtdienas vakarā Zolitūdes „Maxima", iebrūkot jumtam, dzīvības zaudēja 51 cilvēks, bet vēlāk, veicot savus pienākumus, vēl trīs glābēji. Daudzi cilvēki, kas cieta katastrofā, guva smagus vai ļoti smagus ievainojumus.

Policija jau līdz pirmdienai bija nopratinājusi vairāk nekā 100 cilvēku. Policijas vadība apliecinājusi, ka vainīgie sodu saņems.

Pirmās versijas, kas izskanējušas no būvniekiem un citiem jomas profesionāļiem, liecina, ka katastrofas cēlonis varēja būt nekvalitatīvu vai neatbilstošu materiālu izmantošana būvniecībā, blakus piebūvētās mājas negatīvā ietekme uz „Maxima" ēku, kā arī pārlieku liels smagums uz ēkas jumta. Tur bija iecerēts būvēt bērnu rotaļlaukumu.

Tomēr liecinieki ir apliecinājuši, ka nelaime notikusi arī tādēļ, ka cilvēki nepametuši ēku laikā, kad bija iedarbojusies signalizācija, brīdinot par iespējamām briesmām. Savukārt attiecībā uz valsts un pašvaldības institūcijām tiek norādīts, ka tās vairs nespēj pilnvērtīgi pārbaudīt būvniecības projektus un būvlaukumos notiekošo, jo to neļauj nedz likums, nedz institūciju fiziskās iespējas ierasties visos objektos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti