Informācija par «Trampa analītiķu» darbībām Latvijā piesaistījusi DP uzmanību

Drošības policijas (DP) uzmanību ir piesaistījusi informācija, ka ASV prezidentu Donaldu Trampu konsultējošā uzņēmuma "Cambridge Analytica" darbinieki savulaik Latvijā esot vadījuši kampaņu, kuras mērķis it kā esot bijis kurināt spriedzi latviešu un krievu attiecībās.

Lsm.lv jau ziņoja par "Bloomberg" vēstīto, ka politisko konsultāciju firma "Cambridge Analytica", kas pērnā gada rudenī ieguva slavu, palīdzot panākt Donalda Trampa ievēlēšanu ASV prezidenta amatā, savulaik izmēģinājusi spēkus arī Latvijā, piemēram, 2010.gadā konsultējot Šleseru un Šķēli, kuri toreiz pēdējo reizi iekļuva Saeimā, tomēr necilo rezultātu dēļ pie varas netika.

Firma ASV vēlēšanās izmantoja savus "psihogrāfisko datu modeļus", lai pārliecinātu neizlēmušos vēlētājus, vēršoties viņu sociālo mediju profilos un pasniedzos īpaši adresētus vēstījumus un reklāmas, kurās izmantoti dzīves uzskati, kas šiem vēlētājiem varētu piemist.

Londonā bāzētā "SCL Group", kas ASV pazīstama kā "Cambridge Analytica", ir piedalījusies vēlēšanu kampaņu konsultēšanā četru kontinentu valstīs, tostarp Latvijā.

SCL ir norādījusi, ka tā 2006.gadā Latvijā esot vadījusi kampaņu, kuras mērķis esot bijis kurināt spriedzi latviešu un krievu attiecībās. "Pēc būtības krievi tika vainoti par bezdarbu un citām ekonomikas problēmām," teikts SCL dokumentos. "Cambridge Analytica" vadītājs Aleksandrs Nikss apstiprināja firmas lomu, sakot, ka tās pētījumos noskaidrots, ka šāda spriedze "ietekmē vēlētāju rīcību".

SCL tīmekļa vietnē norādīts, ka tā 2010.gadā ir sniegusi padomus arī Šleseram un Šķēlem. Viņu vadītā "Par labu Latviju" (PLL), kuras sarakstos togad kandidēja un tika ievēlēts arī pašreizējais premjers Māris Kučinskis (ZZS), īstenoja masīvu priekšvēlēšanu kampaņu, tomēr Saeimas vēlēšanās ieguva tikai astoņus mandātus un valdošajā koalīcijā neiekļuva. Turklāt jau pēc nepilna gada šī Saeima tika atlaista, un 2011.gada rudenī Šķēle vairs nemēģināja iekļūt Saeimā, bet Šlesers - nespēja.

Drošības policija visu iepriekšminēto informāciju izmantos turpmākajā darbā atbilstoši kompetencei, aģentūrai LETA apliecināja DP, kuras kompetencē ir izmeklēt etniskā un nacionālā naida kurināšanas noziegumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti