Panorāma

Eiropa cīnās pret Covid-19

Panorāma

Paliekot mājās, var izglābt Latviju!

Infektoloģijas centrs kļūst par Covid-19 slimnīcu

Infektoloģijas centrs kļūst par Covid-19 slimnīcu

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā sagatavotas 134 gultas pacientiem, kurus skāris Covid-19. Arī no Latvijas Infektoloģijas centra (LIC) pārējie pacienti pārvesti uz citām slimnīcām, un centrs pilnībā gatavs tikai Covid-19 pacientu uzņemšanai. Savukārt Gaiļezerā sagatavotas divas nodaļas tiem, kam jāatrodas 14 dienu karantīnā un paralēli jāārstē kāda cita saslimšana. 

Neticami kluss šajās dienās ir visās Austrumu slimnīcas klīnikās - apmeklējumi aizliegti, pacientus ārstē, bet notikusi pārprofilēšana, ierīkotas nodaļas saistībā ar Covid-19. Viena nodaļa ar desmit atsevišķām palātām domāta tiem, kam, atbraukušiem no ārzemēm un esot pašizolācijā, nepieciešama palīdzība, kas nav saistīta ar Covid-19.

"Mēs esam atvēruši divas jaunas nodaļas. Viena nodaļa tiem, kuriem ir jāatrodas pašizolācijā, no ārzemēm. Cilvēkiem var būt citas problēmas, akūts apendicīts," stāsta slimnīcas ārstniecības direktors Haralds Plaudis.

Pirmais pacients, kurš jau atrodas šādā karantīnā, gatavojas doties mājās. 

Otra nodaļa ar 24 gultām būs Covid-19 skartajiem, kam jau pierādīta šī infekcija, bet kuriem arī ir cita slimība. Linezera ielā 3, Latvijas infektoloģijas centrā, 100 gultas gatavas tikai Covid-19 pacientiem. 

"Uz Gaiļezeru hepatoloģija, uz Biķernieku - HIV, LIC ir Covid-19 slimnīca - tur atradīsies tie, kam nav citu patoloģiju," norāda Plaudis.

Austrumu slimnīcā ierobežoti visi ambulatorie pakalpojumi un netiek veiktas ķirurģiskās operācijas dienas stacionārā. Atceltas arī maksas vizītes. Palīdzība tiek sniegta tikai kritiskās situācijās un pacientiem, kuriem tā nepieciešama, piemēram, onkoloģijas slimniekiem.

Slimnīcā izsludināta visaugstākā gatavība. Izdevies iepirkt aizsargtērpus, ar ko pietikšot mēnešiem. Joprojām ļoti gaida sejas maskas.

"Vakar saņēmām aizsargtērpus, gaidām no Nacionālā veselības dienesta. Mēs ļoti ceram, ka  aizsarglīdzekļu pietiks," stāsta slimnīcas vadītājs Imants Paeglītis.

Tāpat uzņemt Covid-19 pacientus būs gatavas arī arī pārējās Austrumu slimnīcas klīnikas. 

KONTEKSTS:

Pasaulē izplatoties jaunajam koronavīrusam Covid-19, Pasaules Veselības organizācija atzina, ka saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, slēgtas skolas un citas iestādes, arī ieviesti ierobežojumi uz robežām.

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā no 13. marta līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu, tostarp mācībām skolās jānotiek attālināti un atcelti pasažieru pārvadājumi un lidojumi.

Līdz 20. martam Latvijā reģistrēti 111 Covid-19 gadījumi.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti