Infektoloģijas centrā ārstējas pirmie ērču encefalīta un Laima boreliozes pacienti

Ar ērču encefalītu šogad inficējušies jau pieci cilvēki, bet ar Laima boreliozi jeb  Laima slimību jau vairāk nekā 100 pacientu, informē Latvijas Infektoloģijas centrā (LIC). 

Ērces Latvijā ir aktīvas kopš marta beigām, un šo mēnešu laikā ir izmeklēti jau gandrīz 800 zirnekļveidīgie kukaiņi. Pašreizējie laboratorijas izmeklējumi rāda, ka vidējā saslimstība pagaidām ir nedaudz mazāka, nekā pērn. Vidēji gada laikā Infektoloģijas centrs izmeklē ap pieciem tūkstošiem ērču.

Stacionāra galvenā ārste, profesore Baiba Rozentāle stāsta, ka šajā laikā LIC laboratorijā ir izmeklētas 768 ērces. Cilvēki atnesa šīs ērces uz pārbaudi un izrādījās, ka 25 no 768 ir inficētas, tas ir, ērču inficētība ir 3,3%. Pagājušajā gadā ērču inficētība bija 3,6%. Ir bijuši arī gadi, kad ērču inficētība pārsniedz 5%.

"Kā tas būs līdz sezonas beigām, ir grūti teikt. Reāli, protams, lielākā daļa pacientu paši noņem ērces mājas apstākļos, īpaši laukos, bet pirmā ērce šogad tika noņemta 22.martā. Tā izrādījās toreiz neinficēta. Mums kopumā slimnīcā ir ārstēti ar izplatītām Laima boreliozes formām desmit pacienti, kamēr ambulatori ar lokālajām formām – ādas apsārtumu – ir ārstējušies 113 pacienti," sacīja Rozentāle.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti