Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Infektologi aicina ceļot epidemioloģiski droši

Infektologi aicina ceļot epidemioloģiski droši

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 4 mēnešiem.

Vasaru un dzīvi bez Covid-19 ierobežojumiem šogad steidz izbaudīt daudzi Latvijas iedzīvotāji, gan satiekoties un kopā apmeklējot dažādus pasākumus, gan izbraucot ārpus mūsu valsts robežām. Un diemžēl arī šādā veidā tiek veicināta kovida izplatība sabiedrībā. Speciālisti aicina ceļot epidemioloģiski droši, un sargāties ne vien no koronavīrusa infekcijas, bet arī citiem vīrusiem, kas sastopami eksotiskākos gala mērķos. 

"Jā, plānoju atvaļinājumā uz Franciju. Mums ar ģimeni ir šī balstvakcīna, tā kā mēs jūtamies samērā droši, un es domāju, ka problēmas nebūs," saka Ivo. 

Bažīgāks ir Nikolajs, jo viņa ģimene plāno atpūsties ārpus Latvijas rudens sākumā.

"Baisi ir! Īstenībā baisi, ka varētu atkal būt karantīna. Un, ka mēs nevarēsim izlidot pēc tam, piemēram, tai pašā septembrī. Jo saslimstība vēl pieaugs, ja jau tagad pieaug," atzīst Nikolajs.

"Pagaidām nav saistoši, esam vairāk pa māju ar bērniem. Tāpēc tās infekcijas... ir dzirdēts, ka tās ir, bet vairāk neko nevarēšu pateikt," saka Sandris. 

Infektoloģijas centrā stāsta – daudziem cilvēkiem šķiet, ka kovids ir aizgājis etaps, taču patiesība ir gluži citāda, un ir vietas, kur epidemioloģiskās drošības prasības ir striktākas nekā pie mums. Piemēram, Kiprā maskas atkal jāvalkā visās iekštelpās.

Profesore Ludmila Vīksna aicina rūpīgi sagatavoties ceļojumiem, būt piesardzīgiem, baudot eksotiskāku valstu labumus, jo vasarā infekcijas slimības mēdz uzliesmot, tai skaitā dažādi enterovīrusi, ko var saķert, dzerot piesārņotu ūdeni, peldoties netīrās peldvietās un tamlīdzīgi.

"Jo mēs tālāk aizbraucam uz kādu vietu, jo mums ir mazāka dabiskā imunitāte pret tām slimībām vai ierosinātājiem, kas tur ir, jo mēs dzīvē nekad ar to nesastopamies. Bet, tur aizbraucot, ja mums ir darīšana ar to infekciozo aģentu, tad mēs saslimstam daudz ātrāk nekā vietējie iedzīvotāji. Mums mūsdienās ir jābūt līdzi obligāti savai aptieciņai," skaidro RAKUS infektoloģijas galvenā speciāliste, RSU profesore Ludmila Vīksna.

Lai izvairītos no šiem vīrusiem, speciālisti aicina bieži mazgāt rokas, mazgāt pārtikas produktus, ēst kārtīgi pagatavotu pārtiku un nepeldēties, ja rodas šaubas par ūdens kvalitāti.

"Un dažkārt var būt komplikācijas, jo enterovīrusu komplikācijas ir arī neiroloģiskas. Ir arī meningīts un encefalīts, tās ir ļoti smagas komplikācijas. Es nerunāju par ādas bojājumiem, kas lielākoties tomēr ir pārejoši. Izārstēt mēs varam daudzas lietas, bet gribētos, lai tas atvaļinājums ir pilnvērtīgs," norāda Vīksna.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti