Rīta Panorāma

Telefonsaruna ar Mārci Vilcānu par «COVID-19» ietekmi uz Latvijas pasta darbu

Rīta Panorāma

«COVID-19» un starptautiskie kravu pārvadājumi. Saruna ar Kristiānu Godiņu

Intervija ar Baibu Rozentāli par «COVID-19»

Infektoloģe: Latvijā situācija ar Covid-19 mierīga – tas var būt «klusums pirms vētras»

Latvijā pašlaik situācija saistībā ar jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatību ir "neparasti mierīga", bet "tas varētu būt arī klusums pirms vētras", to intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja Latvijas Infektoloģijas centra galvenā ārste Baiba Rozentāle.

Viņa norādīja, ka vēl nesen Latvijā atgriezās vairāki tūkstoši iedzīvotāju, kuri pirms tam pabija Covid-19 skartajās valstīs. "Te ļoti daudzkas atkarīgs no cilvēkiem," teica Rozentāle, uzsverot, ka ļoti būtiski ir, lai šie cilvēki 14 dienas pēc ceļojuma pašizolētos.

Pēc Rozentāles teiktā, ja pašizolācijas laikā nav slimības simptomu, cilvēks var iziet pastaigā jūrmalā vai mežā, kur mazāk citu cilvēku. Svarīga ir roku un dažādu virsmu dezinfekcija, bet mājās būtu jāveic mitrā uzkopšana.

Latvijas Infektoloģijas centra galvenā ārste norādīja, ka apdraudētākie ir 3% iedzīvotāji, kas ir tā sauktajā riska grupā. Tie ir cilvēki, kam ir hroniskas saslimšanas, novājināta imūnsistēma.

Pēc Rozentāles teiktā, labā ziņa ir tā, ka 80% Covid-19 slimnieku nav bijuši simptomu vai tie bijuši ļoti viegli. Ap 17%-18% slimnieku simptomi bijuši vidēji smagi. Tiem, kam simptomu nav vai tie ir viegli, ir būtiski neizplatīt slimību tālāk.

KONTEKSTS:

Ar mērķi ierobežot infekcijas Covid-19 izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā no 13. marta līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu, tostarp mācībām skolās jānotiek attālināti.

Līdz trešdienai, 18. martam, Latvijā apstiprināts 71 "Covid-19" saslimšanas gadījums.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti