Individuālā skriešanas treniņā Kadagā miris Polijas kontingenta karavīrs

Sestdien, 14.decembrī, Ādažu novada Kadagā skriešanas treniņa laikā miris NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā Polijas kontingenta karavīrs, informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļā.

Mirušais karavīrs ar sportu nodarbojies no dienesta brīvajā laikā.

Karavīra tuvinieki informēti par notikušo.

Līdzjūtību karavīra ģimenei, dienesta biedriem un Polijai izteica Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, aizsardzības ministrs Artis Pabriks (“Attīstībai/Par”) un Valsts prezidents Egils Levits.

"Brīvajā laikā izgāja pats patrenēties. Acīmredzot kaut ko neparedzēja, kaut kas ar veselību. Ekspertīze noteiks. Jebkura dzīvība ir liels zaudējums. Izsakām līdzjūtību gan valstij, gan tuviniekiem. Ļoti ceram, ka šis jautājums netiks izmantots politiski pret mums. Jo vienmēr atradīsies kāds, kas mēģinās atkal norādīt uz kaut kādām kopsakarībām. Bet te nekas nav savelkams. Tas nebija ne mācību laikā, ne kaut kādu nodarbību laikā. Vienkārši dzīvē tā gadās. Diemžēl,"  LTV norādīja Pabriks.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido ap 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas. Šo valstu karavīri rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

Pirmdien, 16.decembrī, Pabrikam paredzēta tikšanās ar Polijas aizsardzības ministru. Tallinā notiks iepriekš plānotas Baltijas valstu un Polijas aizsardzības ministru sarunas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti