Indijā būs Latvijas vēstniecība

Nākamā gada budžetā aptuveni viens miljons eiro atradušies jaunas Latvijas vēstniecības atvēršanai. Tā būs Indijā.

Jau kādu laiku Ārlietu ministrija uzstāja, ka mūsu valsts pārstāvniecību loks jāpaplašina. Šajā sakarā līdzās Indijai tika minēta arī Brazīlija, taču pagaidām nauda atradusies tikai vienai vēstniecībai.

Indija izvēlēta, jo tai ir liela ietekme gan ekonomiskajos, gan sociālajos procesos. Latvijai svarīgs, piemēram, transporta koridors starp Latviju un Afganistānu. Bet Indijai, ņemot vērā tās ģeogrāfisko stāvokli un ciešos sakarus ar Afganistānu, esot milzīga nozīme.

Ārlietu ministrijā arī norāda - ne mazāk būtiska ir arī sabiedrības intereses. „Pirmkārt, šeit es domāju gan biznesa aprindas, jo šeit ir milzīgs potenciāls biznesa sadarbībai. Otrais, ļoti svarīga joma ir izglītība. Šodien gandrīz simt studentu Indijā mācās no Latvijas un tas ir arī ļoti, ļoti svarīgs virziens. Un vispār jāsaka, ka Latvijas sabiedrība tradicionāli bijusi ieinteresēta Indijas kultūrā un vēsturē, un nesen tika atklāts arī Indijas studiju un kultūras centrs,” skaidro ministrijas Ekonomisko un divpusējo attiecību direkcijas vadītājs Einars Semanis.

Vēstniecība darbu varētu uzsākt jau nākamā gada sākumā. Līdz šim tuvākā vieta Indijai, kur varēja izmantot konsulāros pakalpojumus, bijusi Ķīna.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti