Inčukalnā salst - domes vadītāju prēmē par siltumapgādi

50 eiro par apkuri un vēl 40 par elektrību, kas patērēta, lai istabā būtu vismaz 13 grādu temperatūra. Šādā situācijā nonākuši Inčukalna novada Meža ielas daudzdzīvokļu namu iemītnieki.

Tikmēr domes priekšsēdētājs pagājušā gada nogalē saņēmis prēmiju par ieguldīto darbu, organizējot iedzīvotājiem siltumapgādi.

Dažādas apkures problēmas inčukalniešus vajājušas jau gadiem. Vēl rudenī  Meža ielas daudzīvokļu mājas iedzīvotājiem šķita, ka šoziem gan viss būs kārtībā. Apkures katls nomainīts, un dīzeļdegvielas vietā tiks izmantotas granulas vai malka. Tomēr prieki izrādījās pāragri. „Šī ziema mums ir "ideāla" (..) Man ir divi džemperi,” saka Meža ielas iedzīvotāja Kristīne Ziemele.

Kad ārā palika auksts, mums arī auksts. Principā visu laiku slikti kurina,” norāda cita Meža ielas iedzīvotāja Inga Urtāne.

Neizpratni gan rada pagājušā gada nogalē domes pieņemtais lēmums piešķirt domes priekšsēdētājam prēmiju  38% apmērā no mēnešalgas par ieguldījumu pašvaldības darbā, organizējot iedzīvotājiem siltumapgādi. „Ja to jautājumu noliek – vai tas ir pelnīti vai nepelnīti, varu tikai pateikt, ka ar 7.janvāri, uzsākot darbu, katlumājas bija aizslēgtas ar atslēgu un nebija pat saimnieka – ne juridiskā, ne fiziskā,” saka Inčukalna novada domes priekšsēdētājs Aivars Naļivaiko (LZS).

Pagājušās nedēļas nogalē iedzīvotāji veikuši temperatūras mērījumus dzīvokļos. Zemākā bijusi +8 grādi, bet augstākā +15. Mērījumu rezultāti  izsūtīti gan apsaimniekotājam, gan domes deputātiem.

Tagad siltuma padeve esot palielināta, bet, kāpēc iedzīvotāji saldēti, paskaidrot nevar neviens. „Iestājoties aukstajam laikam, sākās problēmas, bet mēs tās problēmas no sākuma nevarējām saprast un risinājām dažādus jautājumus,” norāda Inčukalna novada domes izpilddirektors Oskars Kalniņš.

Tagad gan mīklu minēšana esot beigusies. Vainīgais atrasts. Tas izrādījies kāds uzņēmuma „Vangažu namsaimnieks” neprofesionāls kurinātājs. „Bija problēma cilvēkā, jo viņš šo darbību elektroniski „riktīgi” nesaprata. Arī šodien firmas pārstāvis, kas apsekoja katlus teica, lai arī viņš tīra, kur saprot, ko tīrīt, esot jātīra arī tur, kur viņš neiedomājās,” saka Kalniņš.

Pašlaik radiatori mājās ir karsti, un iedzīvotāji gaida, kad izsaldētās telpas piesils, cerot, ka siltums nepazudīs vismaz līdz apkures sezonas beigām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti