Inčukalna gudrona aizvākšanu plāno uzticēt pilnsabiedrībai «Inčukalna Eko»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Valsts vides dienesta (VVD) iepirkuma komisija ir pieņēmusi lēmumu piešķirt līguma tiesības pilnsabiedrībai «Inčukalns Eko» konkursā par vēsturiski piesārņotās vietas «Inčukalna sērskābā gudrona dīķi» projektēšanas un sanācijas darbiem.

Pērn martā dibināto pilnsabiedrību veido trīs uzņēmumi: «Venteko», «Eko osta» un akciju sabiedrība «BAO». Otrs pretendents –kompānija «A.C.B.» – vērtējumā ieguvusi par pieciem punktiem mazāk.

Tā kā šo konkursu desmit dienu laikā vēl var pārsūdzēt, VVD no komentāriem pašlaik atsakās.

Ar pretendentu projektiem iepazinušies Rīgas Tehniskās universitātes eksperti, kuri tos novērtējuši kā izpildāmus.

Gadiem ieilgusī Inčukalna sērskābā gudrona dīķu attīrīšanas sāga sarežģījās pēc tam, kad pirms dažiem gadiem starp VVD un uzņēmumu «Skonto būve» radās nesaskaņas par to, cik daudz gudrona kompānijai no Inčukalna jāaizvāc. Darbi palika pusdarīti, strīdu risina tiesa, bet sanācijas projekta īstenošana tika apdraudēta.

Gandrīz 25 miljonus eiro Eiropas Reģionālās attīstības fonds gan ir gatavs dot ar nosacījumu, ka vairumu gudrona aizvāks un pārstrādās līdz 2021. gada sākumam. Divus gadus pēc tam Ziemeļu un Dienvidu dīķī paveiktajos darbos vēl varēs meklēt defektus. Kopumā šajā laikā par tīru jāpārvērš zeme divarpus hektāru platībā, un tam vairāk nekā četrus miljonus eiro tērēs no valsts budžeta.

Par uzvarētāju atzītais pretendents – pilnsabiedrība «Inčukalns Eko» – gudronu apņēmusies pārstrādāt Latvijā. Zināms, ka to var veikt tikai uzņēmumā «Cemex» Brocēnos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti