Dienas ziņas

Kāpēc politiķi nevēlas diskutēt par eitanāziju?

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Ar "Johnson & Johnson" potētājiem iesaka otru devu

Imunizācijas padome iesaka ar «Janssen» pret Covid-19 potētajiem saņemt otru devu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Cilvēkiem, kuri pret Covid-19 vakcinējušies ar "Johnson & Johnson" meitasuzņēmuma "Janssen" ražoto vienas devas poti,  iesaka neatkarīgi no vecuma saņemt otru devu, lai panāktu labu individuālo aizsardzību pret Covid-19, informēja Imunizācijas valsts padomē (IVP).

IVP rekomendē ar "Janssen" vakcīnu potētiem cilvēkiem neatkarīgi no vecuma 8–12 nedēļas pēc potēšanās veikt balstsvakcināciju ar "Pfizer/BioNTech" vai "Moderna" vakcīnu, taču kā alternatīva pieļaujama arī tā pati "Janssen" vakcīna pret Covid-19.

IVP priekšsēdētāja Dace Zavadska skaidroja, ka patlaban gan Latvijā, gan pasaulē ir redzams – pilna vakcinācija ar "Janssen", kas sastāv no vienas devas, dod zemāku aizsardzību pret Covid-19 vīrusa delta varianta izraisītu simptomātisku Covid-19 un nepieciešamību tās dēļ hospitalizēt, nekā to nodrošina divas devas mRNS ("Pfizer/BioNTech" un "Moderna") vai otras vīrusu vektoru vakcīnas – "AstraZeneca" ražotais preparāta "Vaxzevria" divu devu kurss.

"Sertifikāts, visticamāk, no tā nemainīsies, un tās valstis, kas jau ir ieteikušas otro devu, to nav noteikušas kā obligātu. Viena deva joprojām labi pasargā no smagas gaitas, no nāves, bet viena deva var būt nepietiekoša, lai pasargātu no vidēji smagas gaitas un no tā, ka cilvēks ar pneimoniju var nokļūt stacionārā," Latvijas Televīzijai skaidroja Zavadska.

Savukārt tiem, kam pirms vai pēc "Janssen" ir bijusi pierādīta SARS CoV-2 infekcija, otra vakcīnas deva nav nepieciešama.

Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja Dace Zavadska
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

"Tas, ko redz Eiropas Savienības valstis, kas lieto "Janssen" vakcīnu,  un ASV, – ka aizsardzība pret vidēji smagu gaitu un dažbrīd arī pret hospitalizāciju samazinās. Un samazinās tā, ka mēs no visiem pilnībā vakcinētajiem, kuri tomēr nonākuši slimnīcā, redzam, ka dominē tomēr šie "Janssen" vakcīnas saņēmēji. Tāpēc, lai katram, kurš ir saņēmis vienu devu "Janssen", varētu droši teikt: "Pat ja tu saslimsi, tā būs viena nieka saaukstēšanās slimība", ir nepieciešama šī otra deva," Zavadska sacīja Latvijas Radio.

KONTEKSTS:

Latvijā izmantošanai reģistrētas četras Covid-19 vakcīnas – "Pfizer/BioNTech", "Moderna", "Janssen" un "AstraZeneca" vakcīnas. 

Pieteikties vakcīnai pret Covid-19 iespējams vietnē www.manavakcina.lv, pa tālruni 8989, pie sava ģimenes ārsta vai darba devēja. Tirdzniecības centros un izbraukumos potēties var bez iepriekšēja pieraksta. Galvenais vakcinācijas mērķis ir pasargāt cilvēku no smagas saslimšanas ar Covid-19 un nāves.

Uzzināt, kādas vakcīnas pieejamas vakcinācijas vietās no 11. oktobra līdz 17. oktobrim, iespējams šeit.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti