Panorāma

Latviju Eirovīzijā pārstāvēs Justs ar dziesmu "Heartbeat"

Panorāma

Publicētas vadlīnijas Lielbritānijā dzīvojošiem vecākiem

Profesore: islāms Latvijā ir ļoti dažāds

Imrāna Petrova radikalizēšanos profesore nesteidz saistīt ar visu islāma kopienu Latvijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Viena cilvēka pievēršanos radikālajam islāmam nedrīkst automātiski attiecināt uz visu viņa iepriekš pārstāvēto kopienu. Tā Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes profesore Laima Geikina reaģē uz ziņu, ka Latvijas Islāma kultūras centra bijušais vadītājs  Imrāns Oļegs Petrovs jau vairākus mēnešus atrodas kādā no musulmaņu zemēm un publiski slavina teroristus.

Profesore Geikina norāda, ka Islāma kultūras centrs nebūt nav vienīgā musulmaņu kopiena mūsu valstī, un tās savā starpā ievērojami atšķiras. Kaut arī Islāma kultūras centra pārstāvji tiešām ir konservatīvu un striktu uzskatu paudēji, tas nebūt nenozīmē, ka viņi ir radikāli noskaņoti.

“Vienas personas ekstrēmisms nav radikalizācijas pazīme sabiedrībā. Tā ir viena persona,” saka Geikina.

“Un tad jāskatās, protams, tālāk – vai tas ir attiecināms uz visu kopienu. Es būtu ļoti piesardzīga. Tagad reducēt un visu vispārināt, ka viss Islāma kultūras centrs ir radikāls... Jā, viņi ir konservatīvi savos uzskatos, tas ir noteikti, bet vai viņi radikalizēs visu situāciju, es nezinu,” spriež profesore.

Viņa arī norāda uz drošības dienestu darbu: “Un tad ir jautājums par mūsu drošības dienestu kapacitātēm, kas spēj šos gadījumus atpazīt.”

Pēc pērn janvārī notikušā teroristu uzbrukuma franču satīras laikraksta “Charlie Hebdo” redakcijai Latvijas Islāma kultūras centra toreizējais vadītājs  Imrāns Oļegs Petrovs Latvijas Televīzijai pauda viedokli, ka pravieša Muhameda karikatūru zīmētāji nebija pelnījuši nāvi. Viņa ieskatos, adekvāts sods būtu bijusi pirkstu salaušana. Jau šis paziņojums sabiedrībā izraisīja rezonansi.

Taču tagad,  atrodoties ārzemēs, Imrāns Oļegs Petrovs publicējis video, kurā atsakās no šiem vārdiem un slavina teroristus, kuri nogalināja karikatūristus. Tagadējais Latvijas Islāma kultūras centra vadītājs no Petrova nostājas pilnībā norobežojas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti