Imigrācijas likuma stāšanās spēkā atlikšana var negatīvi ietekmēt drošības situāciju

Lēmums atlikt Imigrācijas likuma grozījumus, kuri paredz padarīt stingrākus nosacījumus uzturēšanās atļauju saņemšanai, iegādājoties nekustamo īpašumu, stāšanās spēkā atlikšana līdz 1.janvārim var negatīvi ietekmēt arī drošības situāciju - šādi viedoklis izskanējis Saeimas Tautsaimniecības komisijas sēdē, kurā pieņemts lēmums par strīdīgo jautājumu lemt pēc divām nedēļām Saeimas plenārsēdē.

Imigrācijas likuma grozījumi paredz būtiski paaugstināt nekustamā īpašuma vērtību, par kura iegādi piešķir termiņuzturēšanās atļauju, un grozījumi nodrošinātu arī papildus ieņēmumus valsts budžetā, kurus paredzēts novirzīt arī drošības iestādēm. Bet, pārceļot termiņu, šī iecere neīstenosies.

Deputāte Zanda Kalniņa-Lukaševica (Reformu partija) norāda, ka tad nesāks darboties arī Ekonomikas attīstības fonds, kas paredzēts pirmā mājokļa atbalsta programmai, darbavietu radīšanai reģionos un Drošības policijas kapacitātes stiprināšanai.

Tikmēr opozīcijā esošais „Saskaņas centra” pārstāvis Jānis Urbanovičs apgalvo, ka „Saskaņas centrs” likuma stāšanos spēkā atbalsta tikai tāpēc, ka par to nespēj vienoties pati koalīcija. Pēc partijas pārstāvja domām, uzturēšanās atļauju sistēmu tikpat labi varētu vispār arī likvidēt:

„Mēs atbalstām prezidenta viedokli, atbalstām koalīcijas viedokli, mums maisīties pa vidu strīdā nav jēgas. (..) Es domāju, godīgāk būtu aizvērt vispār šo programmu – kāpēc jāšķiro, vai no Krievijas vai citas valsts – var taču atbraukt kāds nevēlams tipāžs…”

Jāatgādina, ka Saeimas Tautsaimniecības komisijā atbalstītais priekšlikums paredz, ka nekustamā īpašuma kadastrālā vērtība iegādes brīdī nevarēs būt mazāka par 250 000 eiro līdzšinējo 150 000 eiro vietā, tāpat komisija vienojās no 50 000 līdz 80 000 eiro palielināt nekustamā īpašuma minimālo kadastrālo vērtību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti