Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Videoreģistratori jāreģistrē

Panorāma

Operetes „Balle Savojā” pirmizrāde

Imantas pedofils apzinās nodarīto

Imantas pedofils apzinās nodarīto

Imantas pedofilu tiesā aizstāvēs daudzu skandalozu lietu advokāts Antons Drēbnieks. Viņš uzskata, ka aizstāvamais nožēlo nodarīto un saprot draudošo sodu. Šīs nedēļas sākumā prokurors Kaspars Cakuls Imantas pedofilam uzrādīja apsūdzību, kas par viņa nodarīto deviņus un desmit gadus vecām meitenēm paredz pat mūža ieslodzījumu. 

Apsūdzība Imantas pedofilam ir ļoti smaga un sods par nodarījumu var būt no 10 līdz 20 gadiem cietumā vai mūža ieslodzījums. Viņš to ir sapratis un nav valdījis emocijas, klausoties apsūdzību.

"Es saviem klientiem saku, ka te ir kā sportā – ja no apsūdzības redzams, ka pierādījumu pietiek, vajag krāt punktus - tā ir vainas atzīšana, nožēlošana.

Nu, drebēja lūpa, raudāja, kad Kaspars Cakuls uzrādīja apsūdzību. Viņš nožēlo, asaras acīs bija 7.martā, kad prokurors uzrādīja apsūdzību, bet fakts paliek fakts, nenoliedz, stāsta visu," stāsta Imantas pedofila advokāts Antons Drēbnieks.

Drēbnieks ir jurists, kurš savulaik aizstāvēja arī kokaīna kontrabandā apsūdzēto Rolandu Privertu un sērijveida slepkavu Kasparu Petrovu, kuram par 13 sirmgalvju slepkavību tiesa piesprieda mūža ieslodzījumu.

Pretēji policijas paustajam, advokātam nav radies iespaids, ka Imantas pedofils ir sevī noslēdzies dīvainis. "Jauns, simpātisks, pēc ārējām pazīmēm vispār nav pielīdzināms noziedzīgajai pasaulei," vērtē Antons Drēbnieks.

Gan prokurors, gan advokāts atzīst, ka lietas materiālos ir redzams, kādēļ jaunais vīrietis nevis veidoja attiecības ar savu vienaudzi, bet seksuāli pazemoja deviņus, desmit, trīspadsmit gadus vecas meitenes.

"Ja tīri manas domas, jā, lietas materiālos ir iezīmes, kur tas ir radies, tāpēc ir ekspertu atzinums, kas ir īpaši konfidenciāls, tāpēc es pagaidām nevaru teikt, bet jā, tur var saskatīt iezīmes," norāda prokurors Kaspars Cakuls.

Kurā brīdī gados jaunais vīrietis piedzīvojis vardarbību pats, izmeklēšana neatklāj. Kriminālpolicijas priekšnieks uzskata, ka tas noticis skolā. "Vardarbība rada vardarbību. Viņam ir darīts pāri. Skolā bija mobings, vai kā to pareizi sauc. Tagad jau arī ir. Viņš bija savdabīgs. Ierocis bija vajadzīgs. Tā gāzes pistole," norāda Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Sozinovs.

Prokurors atzīst, ka lietas materiālu sagatavošana tiesai neprasīs tik ilgu laiku, cik bija vajadzīgs izmeklēšanai policijā. Tikmēr advokāts

Drēbnieks jau sācis pārrunas ar Imantas pedofilu par iespēju lietu skatīt bez pierādījumu pārbaudes un, iespējams, slēdzot vienošanos par sodu: "Varbūt vienosimies par sodu – lietu."

Tiesu viņš gaida Rīgas Centrālcietumā, kamerā kopā ar pieciem citiem dzimumnoziegumos aizdomās turamiem.

Tikmēr policija turpina izmeklēšanu par vēl divām epizodēm, kur uzbrukumu meitenēm pārtrauca citu pieaugušo iejaukšanās. Vēlāk šīs epizodes tiks pievienotas apjomīgajai 17 sējumu lietai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt