Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Petaržu laidēji : tas ir adrenalīns

Panorāma

Kam palielināsies algas nākamgad?

Imantas pedofila noķeršana bija goda lieta

Imantas pedofila noķeršana policijai bija goda lieta

Nevis Jaungada nakts, bet gan nakts no 5. uz 6. augustu bija brīdis, kad Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Sozinovs un visi viņa pakļautībā esošie izmeklētāji piedzīvoja gada emocionālāko brīdi. Viņi bija uzlikuši rokudzelžus Imantas pedofilam. Varmāka, kurš seksuāli izmantoja četras mazas meitenes, bija izskaitļots un atrasts. Tieši tādēļ paldies uz ielas teica sveši cilvēki, un šis darba novērtējums ir daudz būtiskāks par simt eiro algas pielikumu, kas policistus sagaida šogad.

Bija bez piecpadsmit minūtēm divpadsmit 5. augusta naktī, kad Sozinovs iegāja kabinetā, kurā sēdēja tikko aizturētais, pusotru gadu meklētākais cilvēks Latvijā. Imantas pedofils. Viņa DNS bija pārbaudīts divreiz. Šaubu nebija.

„Kad viņu noķēra, es gribēju 200% pārliecību. Un es to dabūju. Kad braucu mājās... Jā, tas bija pēc pusnakts, kad viņš sāka runāt,” atceras Sozinovs.

Ja par fotorobotu var strīdēties, tad psiholoģiskais portrets atbildis precīzi: jauns puisis. Latvietis. Tīšām ar upuriem runāja krieviski, lai jauktu pēdas. Vienpatis.

„Nē, sašļucis viņš nebija. Skaidri saprata, kāpēc aizturēts. - Un ko jūs teicāt viņam? - Es teicu – gribu uz tevi paskatīties. Nu, jā, drīz pēc tam viņš visu sāka stāstīt.”

Patiesībai atbildis arī psihologu teiktais, ka vardarbība rada vardarbību -  Imantas pedofils pats cietis no vardarbības. Jā, klasē bijis pārējo izsmiekla objekts. Tas, par kuru ņirgājas. Taču tas neattaisno neko no izdarītā.

Tieši pēc šī skaļā notikuma Sozinovs, laikam kā publiskākā šīs izmeklēšanas seja, saņēmis daudzus paldies. Arī veikalā, tirgū un autobusā. No nepazīstamiem cilvēkiem, no mammām un tētiem, kam bija ļoti svarīgi, lai noziedznieks nestaigātu pa ielām:

„Bija tā, ka sveši teica paldies. Tas laikam policijas darbā ir vispatīkamākais. Jā, laikam tāpēc mēs šeit esam.”

Tieši Imantas pedofila dēļ policija pilnveidoja savas darba metodes. Tās nedrīkst atklāt, bet šī  lielākā operācija policijas vēsturē lika pašiem mainīties. Nenolaist rokas, bet meklēt vēl jaunus veidus, kā strādāt.

„Kaut ko absolūti jaunu izveidojām interneta vidē, kad gāja tā ķeršana. Noķērām arī citus grupējumus, bet visiem jau vajadzēja tieši viņu, Imantas pedofilu. Jā, tā ir pieredze,” secina Sozinovs.

Šogad, 2016. gadā, Sozinova izmeklētājiem tāpat kā pārējiem policistiem beidzot būs algas pielikums. Alga pieaugs par simt eiro.

„Kriminālpolicijā cilvēki strādā pārliecības dēļ. Taisnīguma apziņas dēļ. Jā, mums palielinās algu, bet tas nav izšķirošais, kāpēc mēs te esam,” ar pārliecību saka Sozinovs.

Viņš pats svētkus grasījās pavadīt mājās. Ķerot Imantas pedofilu, pamatīgi iekrājies neizmantotais atvaļinājums. Bet telefons ir vienmēr ieslēgts visu laiku. Tāds darbs.

Visticamāk, Imantas pedofila lieta prokuratūrai tiks nosūtīta jaunā gada pirmajos mēnešos. Savākt neapgāžamus pierādījumus ir policijas goda lieta. Tāpat kā goda lieta bija viņu noķert.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt