Rīta Panorāma

Intervija ar NVA direktori Evitu Simsoni

Rīta Panorāma

Intervija ar Sandu Liepiņu

Intervija ar Rodžeru Jāni Griguli un Jāni Holšteinu-Upmani

Imanta Ziedoņa muzeja bibliotēka atklāj pirmo lasītavu vilcienā

Sekojot Imantam Ziedonim svarīgajām vērtībām – ceļot, izzināt pasauli, lasīt un apgūt ko jaunu -, Imanta Ziedoņa muzeja bibliotēka radījusi projektu "Ceļā ar grāmatu", kurā pirmo reizi vienā dīzeļvilciena sastāvā ierīkota lasītava.

"Latvijā tā būs pirmā pieredze, bet vispār pasaulē šī ir ierasta prakse, ka sabiedriskajā transportā ir iespēja lasīt grāmatas, presi bez maksas. Imantam Ziedonim ļoti svarīga tēma bija ceļošana, sevis un pasaules iepazīšana, tādēļ mēs sākām tieši ar šo tēmu, un te jūs varat atrast gan grāmatas par ceļošanu kā vietu apmeklējumu, gan kā dzīves ceļu, biogrāfijas, dažādus aprakstus," stāstīja manta Ziedoņa muzeja bibliotēkas vadītāja Ance Caune.

Ar trīs grāmatu plauktiem un vairākiem desmitiem grāmatu aprīkotais vilciena sastāvs kursēs visos dīzeļvilcienu maršrutos. Īpašais "lasītavas vilciens" tiks atbilstoši noformēts, ļaujot to atpazīt visiem pasažieriem - uz tā būs rakstīts "Ceļā ar grāmatu". Plānots, ka grāmatu krājumi vilciena plauktos tiks papildināti un mainīti ik pēc trīs mēnešiem atbilstoši dažādām tēmām un aktualitātēm.

"Pasažieru vilciena" valdes priekšsēdētājs Rodžers Jānis Grigulis pastāstīja, ka ideju varētu attīstīt arī tālāk un par lasītavām pārveidot vairākus vagonus, kad cilvēki būs pie tā pieraduši.

Imanta Ziedoņa muzeja radošais direktors Jānis Holšteins-Upmanis pastāstīja, ka grāmatu plauktos pieejamas grāmatas dažādām gaumēm - gan jauniešiem, gan cilvēkiem, kuriem vairāk patīk kriminālromāni. Lasītava gan nav paredzēta kā maiņas punkts, kā arī grāmata pēc lasīšanas jānoliek atpakaļ vietā.

Otrdien, 15.janvārī, plkst.12.30 lasītavas vagons sāk ceļu, braucot uz Siguldu. Pēc tam tas dosies arī citos maršrutos.

Projekts tiek īstenots sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku un "Pasažieru vilcienu".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti