Panorāma

«Vardarbība ģimenē»: dienestu sadarbība Tukumā

Panorāma

Vienoti par iespēju

Ar «gaiseni» šauj uz garāmgājējiem

Imantā ar «gaiseni» šauj uz garāmgājējiem

Pagājušās nedēļas nogalē  sociālos tīklus pāršalca satraucoša vēsts - Imantas mikrorajonā kāds, visticamāk, ar pneimatisko ieroci, šauj pa garāmgējējiem, tostarp arī māmiņām ar mazuļiem. Policija iespējamo vainīgo jau noskaidrojusi, bet mazgadības dēļ nopietns sods viņam nedraud.

Gājēju un velosipēdistu celiņš gar Anniņmuižas bulvāri ir iecienīta pastaigu vieta Imantas iedzīvotājiem. Arī Jekaterina Mihaļčenko ar savu trīs mēnešus veco meitiņu ratos te staigā katru dienu. Pagājušo piektdien viņas abas bija devušās ierastajā pastaigā. "Gāju no savas mājas uz Jūrmalas gatves pusi te pa celiņu, kad es izdzirdēju šāvienus. Kaut kas pārlidoja pāri ratiem un otrajā reizē es sajutu, ka kaut kas man te trāpījis," stāstīja Jekaterina Mihaļčenko.

Notikušo redzējusi arī kāda garāmgājēja, kas pārbīlī metās bēgt. Arī šokētā Jekaterina ar ratiem paslēpās aiz ceļmalas krūmiem. Tikai pēc tam, ieraugot caurumu virsjakā, viņa aptvērusi – kāds uz viņu šāvis. Sieviete nekavējoties izsauca policiju. "Kamēr es gaidīju policiju, es sāku skatīties ar acīm, no kurienes varētu šaut. Tad es ieraudzīju, ka trešajā stāvā puisis pienāk pie loga, atkal noslēpjas. Viņš nervozēja mazliet," teica Jekaterina.

Pēc cietušās un liecinieku uzklausīšanas policija noskaidrojusi iespējamo vainīgo – kādu deviņus gadus vecu zēnu. Ir uzsākta administratīvā lietvedība, noskaidrota iespējamā vainīgā persona, kura tika izsaukta paskaidrojuma sniegšanai iecirknī.

Ieroču aprites likums īpaši neregulē mazas jaudas pneimatisko ieroču lietošanu. Policijas ieskatā tie nerada lielākus draudus kā citi priekšmeti, ar ko tiek izdarīti dažāda rakstura likumpārkāpumi. Savukārt ārsts traumatologs Andris Vikmanis norāda – tā sauktās “gaisenes” nav rotaļlietas. Slimnīcā vismaz reizi pāris mēnešos nepieciešama palīdzība cilvēkiem, kas guvuši dažādas traumas no pneimatiskajiem ieročiem. Visbīstamākais, kad trāpīts kaklā vai acīs. Bērniem šīs traumas var būt pat letālas.

"Jo mazāks bērns, jo viņam tie kauli ir mīkstāki, elastīgāki, plānāki. Un protams, tāda lodīte, kas nekaitē pieaugušām cilvēkam, zīdainim var izrādīties nāvējoša," atzina Vikmanis. Laimīgā kārtā Imantā raidītie šāvieni netrāpīja mazulim ratiņos, bet māmiņa aukstā laika dēļ bija ģērbusies biezā jakā. Iespējams, tas viņu paglāba no smagākiem savainojumiem.

Tā kā iespējamais vainīgais ir mazgadīgs, tad vienīgais sods zēnam būs profilaktiskas pārrunas ar policiju. Savukārt viņa vecāki tiks saukti pie administratīvās atbildības par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu. Likums par šādu pārkāpumu paredz naudas sodu līdz 140 eiro.

Gada laikā Valsts policijā tiek reģistrēti vidēji 70 ar pneimatiskajiem ieročiem saistīti notikumi – šaušana gaisā, uz dzīvniekiem un cilvēkiem. Reģistrēts arī viens pašnāvības mēģinājums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti