Panorāma

Panorāma

Panorāma

VK kritiska par ārstniecības riska fondu

Ar «gaiseni» šauj uz garāmgājējiem

Imantā ar «gaiseni» šauj uz garāmgājējiem

Pagājušās nedēļas nogalē  sociālos tīklus pāršalca satraucoša vēsts - Imantas mikrorajonā kāds, visticamāk, ar pneimatisko ieroci, šauj pa garāmgējējiem, tostarp arī māmiņām ar mazuļiem. Policija iespējamo vainīgo jau noskaidrojusi, bet mazgadības dēļ nopietns sods viņam nedraud.

Gājēju un velosipēdistu celiņš gar Anniņmuižas bulvāri ir iecienīta pastaigu vieta Imantas iedzīvotājiem. Arī Jekaterina Mihaļčenko ar savu trīs mēnešus veco meitiņu ratos te staigā katru dienu. Pagājušo piektdien viņas abas bija devušās ierastajā pastaigā. "Gāju no savas mājas uz Jūrmalas gatves pusi te pa celiņu, kad es izdzirdēju šāvienus. Kaut kas pārlidoja pāri ratiem un otrajā reizē es sajutu, ka kaut kas man te trāpījis," stāstīja Jekaterina Mihaļčenko.

Notikušo redzējusi arī kāda garāmgājēja, kas pārbīlī metās bēgt. Arī šokētā Jekaterina ar ratiem paslēpās aiz ceļmalas krūmiem. Tikai pēc tam, ieraugot caurumu virsjakā, viņa aptvērusi – kāds uz viņu šāvis. Sieviete nekavējoties izsauca policiju. "Kamēr es gaidīju policiju, es sāku skatīties ar acīm, no kurienes varētu šaut. Tad es ieraudzīju, ka trešajā stāvā puisis pienāk pie loga, atkal noslēpjas. Viņš nervozēja mazliet," teica Jekaterina.

Pēc cietušās un liecinieku uzklausīšanas policija noskaidrojusi iespējamo vainīgo – kādu deviņus gadus vecu zēnu. Ir uzsākta administratīvā lietvedība, noskaidrota iespējamā vainīgā persona, kura tika izsaukta paskaidrojuma sniegšanai iecirknī.

Ieroču aprites likums īpaši neregulē mazas jaudas pneimatisko ieroču lietošanu. Policijas ieskatā tie nerada lielākus draudus kā citi priekšmeti, ar ko tiek izdarīti dažāda rakstura likumpārkāpumi. Savukārt ārsts traumatologs Andris Vikmanis norāda – tā sauktās “gaisenes” nav rotaļlietas. Slimnīcā vismaz reizi pāris mēnešos nepieciešama palīdzība cilvēkiem, kas guvuši dažādas traumas no pneimatiskajiem ieročiem. Visbīstamākais, kad trāpīts kaklā vai acīs. Bērniem šīs traumas var būt pat letālas.

"Jo mazāks bērns, jo viņam tie kauli ir mīkstāki, elastīgāki, plānāki. Un protams, tāda lodīte, kas nekaitē pieaugušām cilvēkam, zīdainim var izrādīties nāvējoša," atzina Vikmanis. Laimīgā kārtā Imantā raidītie šāvieni netrāpīja mazulim ratiņos, bet māmiņa aukstā laika dēļ bija ģērbusies biezā jakā. Iespējams, tas viņu paglāba no smagākiem savainojumiem.

Tā kā iespējamais vainīgais ir mazgadīgs, tad vienīgais sods zēnam būs profilaktiskas pārrunas ar policiju. Savukārt viņa vecāki tiks saukti pie administratīvās atbildības par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu. Likums par šādu pārkāpumu paredz naudas sodu līdz 140 eiro.

Gada laikā Valsts policijā tiek reģistrēti vidēji 70 ar pneimatiskajiem ieročiem saistīti notikumi – šaušana gaisā, uz dzīvniekiem un cilvēkiem. Reģistrēts arī viens pašnāvības mēģinājums.

Saistītie raksti
3 komentāri
Anonīms lietotājs 34981
Šitam varonim vajag no istabas visu bīstamo izvākt un atstāt tikai zīdaiņu matiņas. Kabatas naudu, mobilo un datoru uz mēnesi nogriezt.
Anonīms lietotājs 22428
Savukārt viņa vecāki tiks saukti pie administratīvās atbildības par bērna aprūpes pienākumu nepildīšanu. Aha.. Ko tad var izdarīt tiem bērniem, kad skola jau beidzās pl. 12 Uzsāut pa ausi nedrīkst, jo tad zvana policijai un sūdzas, ka vecaki sit nost. Stāstīt, runāt var 10x stundas, tapat neko nelīdz. Mēs kad augām, mums bija bijība un cieņa no vecākiem un pieaugušajiem. A tagad? *irš uz galvas un visādas barintiesas un tmld iestādes aizstāva tos pusaudzus. Ziniet vainigi ir vecāki, jo neaudzina. Ja prokurore netiek galā ar savu bērnu un jāpērk bērnam dārgs telefons, jo ja nenopirksi, tad bērns soc.tīkos piedraud apmelot mammu. Vot tev jaunatne. Būtu man bērni, un ja tādus mēslus sastrādātu, dabūtu ar siksnu tāpat, kā es bērnībā, ka pasēdēt nevarēju divas nedēļas. Un bijība un cieņa bija uz visu mūžu! Tā tam būs but! Padomijā ar bija savs labums. Vismaz bērni uz galvas ne*irsa!
Anonīms lietotājs 22614
PSRS tāpat bija problēmas ar bērniem un jauniešiem - ne jau velti bija jauniešu kolonijas un klaiņojošie bērni, cita lieta, ka par to nerakstīja katrā avīzes numurā. Ja jau viss būtu tik vienkārši, kā to apraksti.....
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti