Dienas ziņas

Upeņu audzētāji meklē eksporta iespējas

Dienas ziņas

Panākts pamiers starp Izraēlu un «Hamas»

Ilūkstē sporto cilvēki ar īpašām vajadzībām

Ilūkstē sporta spēlēs tiekas 180 cilvēki ar īpašām vajadzībām

Nedēļas nogalē vairāk nekā 180 Daugavpils un Ilūkstes novada iedzīvotāji ar īpašām vajadzībām tikās sporta spēlēs. Tikšanās sportiskās noskaņās notiek ik gadu un kopā pulcē cilvēkus gan ar funkcionāliem, gan garīgās attīstības traucējumiem. Lai arī šobrīd sporta infrastruktūra cilvēkiem ar veselības problēmām kļūst arvien piemērotāka, tomēr aizvien aktuālas ir vairākas ar transportu un palīglīdzekļiem saistītas problēmas.     

Daugavpils un Ilūkstes novadu iedzīvotāji sita futbola bumbu vārtos, meta šautriņas un piedalījās dažādās stafetēs. Sacensības paredzētas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un tās apmeklēja vietējo sociālo centru komandas, gan individuāli sportisti, kopskaitā vairāk nekā 180.

Līdztekus fiziskām aktivitātēm notika arī veselības meistarklases, sākot ar nūjošanu līdz veselīga uztura pamatu apguvei.

Daugavpils un Ilūkstes novadu Invalīdu biedrības valdes priekšsēdētāja Solveiga Grāvere atzina, ka dalībnieki ir “ļoti aktīvi, atsaucīgi, vienmēr piedalās un viņiem ir sacensības gars, tas kopā būšanas un satikšanās, tāpēc jau arī vairāk gribējām, lai abi novadi piedalītos”.  

Sacensību dalībniece no Pašulienes Irina atzina, ka “iespaidi ļoti labi, viegli, patīk, vienu gadu biju 2. vietu ieņēmusi dambretē”.

Kopumā Daugavpils un Ilūkstes novadu Invalīdu biedrībā šobrīd ir 300 biedri ar dažādiem fiziskās un garīgās veselības traucējumiem. Sacensības notika atjaunotajā Ilūkstes stadionā, arī citviet reģionā iespējas sportot cilvēkiem ar īpašām vajadzībām kļūst arvien piemērotākas, tomēr aizvien lielākas grūtības rada finansējuma trūkums transporta un palīglīdzekļu nodrošināšanai.

“Pieprasījums pēc elkoņkruķiem vai ratiņiem, un tad meklējām iespējas, šogad mums palīdzēja Nacionālie bruņotie spēki, gan ar humāno palīdzību, gan arī invalīdu ratiņus piegādāja,” stāstīja Solveiga Grāvere.

Daugavpils novada Attīstības pārvaldes projektu koordinatore Mudīte Kiseļova atzina, ka “noteikti daudz pie kā ir vēl jāstrādā, lai cilvēks ar īpašām vajadzībām varētu tikt uz pasākuma vietu, šajā gadījumā mēs no pagastiem nodrošinām transportu”.

Sacensību dalībnieks no Kalupes Sergejs savukārt pastāstīja, ka zina daudzus, “kuri par to visu nav kursā, maz informācijas ir”.  “Es domāju, liela pārslodze sociālajiem darbiniekiem, jo palīgu viņiem īpaši daudz nav,” piebilda Sergejs.

Sacensības notika Eiropas Sociālā fonda projekta “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros, nākamais pasākums – šoreiz gan Daugavpils novada jauniešiem ar īpašām vajadzībām – būs nometne augustā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt