Panorāma

Valsts atbalstīs arī apkuri ar dīzeļdegvielu un propāna gāzi

Panorāma

Panorāma

Ilūkstē meklē upē iekritušu meiteni

Ilūkstē meklē upē iekritušu meiteni

Jau otro dienu glābēji ūdenslīdēji pārmeklē nelielo Ilūkstes upi, cerībā atrast desmit gadus vecu meiteni. Ielūstot ledum, viņa svētdien iekritusi ūdenī un kopš tā laika nav redzēta. Aculieciniece traģiskajam notikumam bija vien viņas jaunākā māsa.

Svētdien, dienas vidū abas devušās pastaigā ar suni. Sākumā māsas rotaļājušās pagalmā, lēkājušas pa batutu, to no loga redzējusi māte, bet tad pagalmu atstājušas. Ģimene dzīvo upes krastā, taču pilsētas nomalē. Kas tieši tur noticis, pēcāk mātei atstāstījusi septiņus gadus vecā pazudušās meitenes māsa.

"Meitenei uzkāpjot uz ledus, kas bija gar upes krastu, ledus ir ielūzis un meitene tikusi ierauta ūdenī. Šobrīd gan Valsts policija, gan Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) veic meklēšanas darbus. Par šo faktu ir uzsākts kriminālprocess," stāstīja Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Daugavpils iecirkņa priekšnieks Vladislavs Okuņevs.

Ne vien pašu upi, bet arī tās apkārti otrdien pārmeklēja gan glābēji, gan policisti, gan brīvprātīgie. Straumes, kā arī koku un ledus sanesumu dēļ upes gultnes pārmeklēšana nerit viegli. 

"Kā redzat, ir aizsprosts un mēs pārceļam laivu, lai tiktu tālāk pa upi, lai varētu nolasīt grunti un skatīties, vai ir kāda vieta, kas ir jāpārmeklē tieši ūdenslīdējam," norādīja VUGD Valmieras daļas vada komandiera vietnieks Edvarts Melnis.

Tā kā gan Latgales, ne Zemgales reģionos pastāvīgu ūdenslīdēju dienestam nav, pirmdien ūdenslīdēji mēroja ceļu no Rīgas, otrdien no Cēsīm. Diemžēl, beidzoties dienas gaišajai daļai, darbus nācās pārtraukt, bet tos plānots turpināt trešdien, atklāja policijā. Tikmēr meitenes jaunākā māsa pārdzīvoto pārrunājusi ar psihologu. 

"Mēs ejam pāri tiltam un redzam, ka viena upes puse ir jau vaļā, bet otrā ir ledus. Un uz ledus sēž pieauguši cilvēki, bļitkotāji. Un kā nu tam bērnam iestāstīt, pārliecināt, ka šobrīd uz ledus nevar kāpt, ja paši pieaugušie rādām šādu paraugu," norādīja Augšdaugavas novada bāriņtiesas priekšsēdētāja Valda Namiņa.

Ģimene jau vēl pirms traģiskā notikuma bijusi bāriņtiesas redzeslokā.

Atbildīgie dienesti atgādina – šobrīd ledus virs ūdenstilpnēm kūst strauji un kāpt uz tā ir ārkārtīgi bīstami.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti