Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Atjauno informāciju Latvijas topogrāfiskajai kartei

Dienas ziņas

Tapusi latvijā pirmā digitālā mūzikas ābece

Nelielajā Ilūkstē atklāts peldbaseins

Ilūkstē atklāts daudzus gadus gaidītais peldbaseins

Ilūkstē otrdien, 10.novembrī, darbu sāk jaunuzceltais peldbaseins. Šo notikumu Ilūkstē gaidīja gandrīz septiņus gadus. Vietējie iedzīvotāji neslēpj prieku, atzīstot, ka beidzot ir sagaidīts brīdis, kad arī mazpilsētā cilvēkiem ir iespēja baudīt pilsētnieku privilēģijas.

Interese par Ilūkstes jaunuzbūvēto peldbaseinu ir liela. Uz svinīgo ēkas atklāšanu kuplā pulkā sanākuši vietējie ļaudis. Pirmie iespaidi, aplūkojot baseinu, ir pozitīvi.

Peldēt apņēmušies arī seniori, tostarp Zoja un Vija, kuras neslēpj sajūsmu par peldbaseinu un pauž prieku, ka iecere ir īstenojusies. Arī ilūkstiete Ligita atzīst: "Mēs ļoti visi gaidījām, jo es braukāju divas reizes nedēļā uz Daugavpili, tagad nākšu uz šejieni. Bērniem skolā tas ir vajadzīgs."

Atklāšanas pasākumā ar ūdens priekšnesumiem priecēja sinhronās peldēšanas  komanda no Lietuvas, Šauļiem. Tāpat baseinu izdevās iemēģināt arī vietējiem jauniešiem, kuri sarīkoja simboliski pirmās peldēšanas sacensības.

Baseina atklāšana ir devusi arī mazpilsētai tik nepieciešamās papildus vakances. Darbs nodrošināts astoņiem cilvēkiem.

"Visi brauc projām uz ārzemēm, uz Rīgu, es arī esmu dzīvojusi Rīgā, un es atgriezos un es gribu, lai Ilūkste sāk plaukt, lai attīstās, jo es redzu rezultātu," teica peldbaseina galvenā administratore Viktorija Smagare.

Jaunajā baseinā tagad notiks skolēniem sporta stundas peldēšanā un nodarbības Ilūkstes sporta skolas audzēkņiem. Mazajā baseinā bērnus peldēt mācīs jau no piecu gadu vecuma.

"Īstenībā šis baseins varētu būt par līdzekli, kas varētu apturēt ļaužu mazināšanos novadā, un jo īpaši bērnu. No mūsu novada tuvu pie 80 bērniem mācās citās skolās un izvēlas skolas, kur ir labāka infrastruktūra, kur ir pakalpojumi, kur ir peldbaseins, kur var labāk sportot. Varbūt mēs dabūsim daļu no 80 bērniem atpakaļ šeit uz Ilūkstes novadu," sprieda Ilūkstes novada domes priekšsēdētājs Stefans Rāzna.

Uzraksts uz jaunatklātās ēkas – Ilūkstes sporta skolas sporta centrs – vēsta, ka darbs, rakstot projektus un piesaistot līdzekļus, lai turpinātu attīstīt sporta infrastruktūras bāzi, tiks turpināts.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt