Ilmārs Poikāns jeb «Neo» iesniedz apžēlošanas lūgumu prezidentam

Ilmārs Poikāns jeb Neo ir iesniedzis apžēlošanas lūgumu Latvijas Valsts prezidentam Raimondam Vējonim. Apžēlošanas lūgumā Poikāns lūdz prezidentu atcelt tiesas noteikto sodu – 60 stundas piespiedu darba, medijus informēja Poikāns.

Oktobra beigās Augstāka tiesa atstāja negrozītu Rīgas apgabaltiesas noteikto sodu Ilmāram Poikānam par nelegālu komercnoslēpuma iegūšanu. Tā kā Augstākā tiesa ir pēdējā tiesu instance, Poikāns lēmumu vairs nevar pārsūdzēt.

Poikāna piektdien izsūtītajā paziņojumā medijiem norādīts, ka, ņemot vērā apstākļus, viņš ir izlēmis iesniegt apžēlošanas lūgumu prezidentam.

Apžēlošanas nepieciešamību Poikāns pamato ar to, ka viņa darbības nav saistītas ar vēlmi nodarīt kaitējumu vai gūt personisku labumu. Poikāns uzskata, ka viņš ir atklājis informāciju, par kuru sabiedrībai bija tiesības uzzināt. Tāpat viņš esot norādījis uz nelietderīgu nodokļu izšķērdēšanu, bet Elektroniskās deklarēšanas sistēmas uzlaušana ir likusi tās veidotājiem to nostiprināt. Poikāns uzskata, ka “sabiedrībai jābūt drošai, ka trauksmes cēlēji netiks sodīti”.

Ilmārs Poikāns: Par apžēlošanas lūgumuZane Mače
  “Satversmē ir ierakstīts, ka saliedēta sabiedrības pamatā cita starpā ir arī taisnīgums un vispārējie tiesību principi uzliek pienākumu sekot likuma garam, nevis burtam. Jāatceras, ka cilvēks nav domāts likumam, bet gan likums sabiedrībai. Tā kā šī lieta ir ar diezgan tālejošām sekām un ar šādu tiesas spriedumu ir radīts bīstams precedents, it sevišķi trauksmes cēlējiem, tad Valsts prezidentam ir iespēja to labot,” Latvijas Radio sacīja Poikāns.

  "Bumbiņa ir prezidenta laukuma pusē," teica Poikāns. 

  Apsūdzību pamatā ir notikumi 2009. gadā, kad Ilmārs Poikāns izmantoja Valsts ieņēmumu dienesta datubāzes drošības caurumu, lai piekļūtu datiem par valsts ierēdņu atalgojumu. Informāciju viņš nodeva Latvijas Televīzijas raidījumam „De facto”, kas ar to iepazīstināja plašāku sabiedrību.

  Jau iepriekš vēstīts, ka Poikāns plāno vērsties arī  Eiropas Cilvēktiesību tiesā.

  2 komentāri
  Trrrrrr
  Lai nu kā, bet vai Poikāna kungs apzinās, ka tādējādi pieprasa izņēmumu tikt sodītam par izdarītu pārkāpumu, jo tomēr nesankcionēti piekļuva datiem, izmantojot caurumu kodā? Cik zināms, tad sodu par šādu pārkāpumu nav neviens atcēlis. Ja tiesas spriedums tiks atcelts, tad būtībā sanāks, ka viens atkal izņēmuma kārtā nav vienlīdzīgs ar pārējiem. Vai tad tas ir tas par ko vispār mēs cīnamies, Poikāna kungs? Nemaz nerunājot par to, ka jūs prasat VALSTS PREZIDENTAM jūs apžēlot un atlaist piespriestās 60 stundas sabiedrisko darbu. Jums nemetas jocīgi pašam kaut mazdrusciņ no sevis? Jūs esat apbrīnojami viegli ticis cauri, starp citu.
  Trrrrrr
  Atvainojos: "...pieprasa izņēmumu NEtikt sodītam...".
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti