Ilmārs Latkovskis: Patvēruma meklētājiem vajag dažus, bet labi apmaksātus mentorus

Patvēruma meklētājiem Latvijā vajag trīs četrus labi apmaksātus mentorus, kuru iemaņas būtu labākas par tām, kādas vidēji ir sociālajiem darbiniekiem, un kuri strādātu ar patvēruma meklētājiem padziļināti, atzīst Saeimas deputāts Ilmārs Latkovskis (Nacionālā apvienība).

Tā Latkovskis komentēja ziņu, ka Latvijas Sarkanais krusts pagaidām turpinās mentoru pakalpojumu sniegšanu bēgļiem.

Lai arī līdzšinējā prakse radījusi jautājumus par pašreizējās patvēruma meklētāju mentoru sistēmas efektivitāti, tā pagaidām netiks mainīta. Konkursā par mentora pakalpojumu nodrošināšanu bēgļiem un patvēruma meklētājiem šā gada oktobrī un novembrī uzvarējis līdzšinējais pakalpojuma sniedzējs – Latvijas Sarkanais krusts.

Mentoru darba efektivitāte tikusi apšaubīta, jo vairums bēgļu, kam piešķirts oficiāls statuss Latvijā, valsti jau pametuši. Saeimas Sabiedrības saliedētības komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Latkovskis, to komentējot, Latvijas Radio teica:

"Būtībā mēs nevaram šobrīd izvērtēt mentorus, jo viņi nav tikuši līdz kārtīgai pielietošanai. Tas vien jau nozīmē, ka līdzekļi tiek tērēti tērēšanas pēc".

Viņš atgādina, ka jau pirms vairākām nedēļām deputāti vērsušies pie valdības vadītāja ar aicinājumu izvērtēt, cik lietderīgi ir turpināt mentoru finansēšanu. "Mēs esam norādījuši Ministru prezidentam steidzami izvērtēt notikušo, pieļaujot iespējamu finansējuma pārdalīšanu," norādīja Latkovskis.

Labklājības ministrija gan jau iepriekš ir paudusi viedokli, ka sociālā darbinieka un mentoru pakalpojumi patvēruma meklētājiem ir jānodrošina neatkarīgi no tā, vai šie cilvēki paliek Latvijā vai nolemj valsti atstāt.

Tikmēr Latkovskis, paužot savu personisko viedokli, pieļauj, ka iepirkumu konkurss nav labākais veids, kā atrast atbilstošus mentora pakalpojumu sniedzējus. "Te ir vajadzīgi ļoti kvalitatīvi mentori ar zināmu pieredzi un iemaņām, kuru, protams, Latvijā trūkst. Tās būtu virs vidējā sociālā darbinieka iemaņām un būtībā es neredzu, kā konkursā mēs varam tikt pie kvalitatīviem mentoriem.

Es piekrītu viedoklim, ka "Muceniekos" strādājošie redz no praktiskās puses vislabāk patvēruma meklētājus. Vajadzētu trīs četrus cilvēkus, kas ir labi apmaksāti, bet kas šajā procesā ir pamatīgi iekšā," pauda Latkovskis.

Līdz nākamajai piektdienai, 7. oktobrim, pretendenti var iesniegt piedāvājumus jaunajam Sabiedrības integrācijas fonda izsludinātajam iepirkuma konkursam par sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu nodrošināšana patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt