Ilmārs Latkovskis nekandidēs nākamajās Saeimas vēlēšanās

Parlamenta deputāts Ilmārs Latkovskis, kurš 12.Saeimā tika ievēlēts no Nacionālās apvienības (NA) saraksta un kurš pērn vasarā pameta NA frakciju, nolēmis nekandidēt šoruden gaidāmajās 13.Saeimas vēlēšanās, liecina deputāta paziņojums medijiem.

Viņš norāda, ka lēmums atkārtoti nekandidēt parlamenta vēlēšanās viņam nebija viegls. "Vairāki cilvēki, kuru viedokļus respektēju un cienu, teica, ka man esot jābūt Saeimā. Kāpēc tomēr vēlēšanās nekandidēšu? Lēmuma pamatā ir trīs principiāli argumenti," norāda Latkovskis.

Viens no tiem - politiķis nevēlas būt "staigātājs no viena politiskā spēka pie cita". "Tas ir jautājums par uzticību politiķiem un politikai, par dziļāku kopsakarību saskatīšanu," paziņojumā raksta politiķis.

Tāpat, pēc Latkovska domām, deputātiem Saeimā "nevajag aizsēdēties" - arī viņiem būtu jābūt pilnvaru termiņa ierobežojumiem, proti, nevajadzētu parlamentā darboties ilgāk kā divus sasaukumus pēc kārtas.

Turklāt "pozitīvi ietekmēt politiku un notikumus valstī varu, arī nebūdams Saeimas deputāts", pārliecināts Latkovskis.

Viņš sarunā ar LSM atturējās minēt to, ko plāno darīt pēc 12.Saeimas sasaukuma beigām, norādot: "Es joprojām turpinu būt deputāts."

KONTEKSTS:

Latkovskis 12.Saeimā tika ievēlēts no NA saraksta, viņš nebija šīs partijas biedrs. Pirms gada politiķis pameta NA Saeimas frakciju. Šo soli Latkovskis skaidroja saistībā ar strīdīgajiem Kredītiestāžu likuma grozījumiem, kā arī ar tā saukto deputātu kvotu dalīšanu, kad politiķis, pretēji savai pārliecībai, bijis spiests solidarizēties ar frakcijas viedokli. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti