Sadaļas Sadaļas

Iļģuciema tirdzniecības centrā būvdarbus aptur «audzināšanas nolūkā»

Lai arī kopš Zolitūdes traģēdijas pagājuši jau vairāk nekā četri mēneši, Rīgas pilsētas būvvaldei cilvēki turpina ziņot par iespējamiem pārkāpumiem būvobjektos. Piemēram, šīs nedēļas sākumā satraukumu raisīja rekonstrukcijas darbi tirdzniecības centra Iļģuciemā iekšienē - tie notika līdzās veikalam „Rimi „tā darba laikā. Pēc konstatētajiem pārkāpumiem būvvalde darbus uz laiku apturējusi, kā stāsta tās pārstāvji - audzināšanas nolūkos.  

Lai arī Dzirciema ielas 42.nama daļā notiekot rekonstrukcijas darbi, lielais īrnieks -„Rimi” veikals - strādā bez izmaiņām. Tas lasāms nelielā „Rimi” paziņojumā uz veikala durvīm. Rekonstrukcijas darbi telpās, kur iepriekš atradās citu nomnieku veikali, plānoti  tieši pretī „Rimi” veikalam. Būvdarbu zona veikala iekšienē nu apjozta ar augstu žogu. Rekonstrukcijas darbi gan nenotiek, jo tos ceturtdien apturēja būvvalde.

„Principā audzināšanas nolūkos mēs nolēmām būvdarbus apturēt,” atzīst  Rīgas pilsētas būvvaldes Būvniecības kontroles pārvaldes vadītājs Jānis Belkovskis.

Būvvalde šajā Dzirciema ielas namā ieradās pēc satrauktu vietējo iedzīvotāju zvaniem Latvijas Radio.  

„Rimi” klienti bija pirmdien ievērojuši, ka darba laikā līdzās veikalam bija sākušies rekonstrukcijas darbi. Tobrīd rekonstrukcijas zona nebija norobežota, vienā pusē vien bija novilkta lentīte, gar kuru skraidījuši bērni. Tiesa, kad ceturtdien ieradās būvvalde, te jau bija uzsliets prāvs žogs. Taču būvvalde atklāja citus pārkāpumus.   

„Šodien aizbraucām uz objektu, konstatējām, ka darbi netiek organizēti atbilstoši akceptētā būvprojekta sastāvā darbu organizēšanas projektam. Otrs pārkāpums - iežogota lielāka teritorija, nekā sākotnēji paredzēts. Kas uzreiz vedina uz jautājumu, vai platība, kas atstāta autostāvvietām ir pietiekama normatīvo aktu prasībām,” klāsta Belkovskis.

Būvvaldes pārstāvji arī konstatēja, ka nebija atbilstoši prasībām sakārtota būvniecības dokumentācija. Piemēram, būvdarbu žurnāls nebija līdz galam aizpildīts, un būvobjektā nebija autoruzraudzības žurnāla. 

„Katrs pats par sevi atsevišķi pārkāpumi nav tik nozīmīgi, bet tas kopums noveda pie tā, ka mēs šodien apturējām darbus, likām līdz pirmdienai ierasties būvvaldē, pirmdien tika sagatavots atzinums, uzdevām izstrādāt darbu veikšanas projektu, kas nebija izstrādāts, kas principā ir pārkāpums,” skaidro Belkovskis.

Būvvalde  gan nekonstatēja, ka „Rimi” veikala klientiem būvdarbi varētu radīt kādu apdraudējumu. Belkovskis arī norāda, ka rekonstrukcijas darbi varēja notikt līdzās veikalam „Rimi” tā darba laikā.

„Atbilstoši likumam šādi darbi tiek atļauti, ja tiek ievērotas visas normatīvo aktu prasības, kas attiecas uz darba drošību, uz ugunsdrošību,” norāda Būvvaldes pārstāvis.

Viņš arī sola rūpīgi sekot līdzi nākamajiem projekta etapiem, kuros paredzēta ne tikai nenesošo konstrukciju demontāža, bet arī jumta konstrukciju pastiprināšana.

„Viņi paredz metināt atsaites kopnēs. Metināšanas darbi paredzēti arī virs tirdzniecības platības, kur atrodas „Rimi”,” stāsta Belkovskis.

Būvuzņēmēju „NEWCOM Construction” vadītājs Mārtiņš Bubents gan Latvijas Radio norāda, ka „problēma tur nav nekāda, tur notiek rekonstrukcijas darbi”.

Bubents arī pieļauj, ka, iespējams pašā darbu sākumā būvdarbu zona nebija simtprocentīgi norobežota, „žogs nevar parādīties uz burvju mājienu”. Bubents arī uzsver, ka šajā objektā darbi, kas skars ēkas konstrukcijas,  notiek blakus, un tie nekādi nevar apdraudēt klientu drošību. Uzņēmuma vadītājs uzsver, ka visi pārkāpumi tikšot novērsti.

Savukārt Rīgas pilsētas būvvaldē Latvijas Radio uzzināja, ka pēc Zolitūdes traģēdijas arvien biežāk zvana iedzīvotāji, un gan e-pastos, gan pa telefonu informē par dažādiem iespējamiem pārkāpumiem. Būvvaldē norāda, ka tā pievērš lielāku uzmanību prevencijas darbam, un arī uz būvobjektiem  biežāk brauc nebrīdinot. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt