Iļģuciemā bažījas par apkaimes degradāciju līdz ar bezpajumtnieku patversmes pārcelšanu

Dzirciema un Iļģuciema apkaimju biedrība, reaģējot uz Rīgas domes ieceri pārcelt bezpajumtnieku patversmes un atskurbšanas telpas no centra uz Iļģuciemu, iebilst pret Centrāltirgus apkaimes problēmu risināšanu uz citas apkaimes rēķina. Biedrībā bažījas par Iļģuciema degradāciju līdz ar šādu soli.

Dzirciema un Iļģuciema apkaimju biedrības pārstāve, Rīgas Stradiņa universitātes zinātņu prorektore Agrita Kiopa intervijā Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” norādīja, ka bezpajumtniekiem domāto pakalpojumu pārvietošana no vienas pilsētas vietas uz citu nerisina problēmu pēc būtības.

Kiopa vērsa uzmanību, ka bezpajumtniekiem Centrāltirgus ir būtisks iztikas avots – gan iespēja piestrādāt, gan kaut ko iegūt. “Pilsētai šo problēmu vajadzētu risināt pēc būtības. Pirmkārt, darīt visu, lai cilvēki nenonāktu uz ielas. Būtu jādomā par to, kā attīstīt sociālo darbu un palīdzību. Un pilnīgi noteikti neeksportēt to uz citām apkaimēm,” sacīja biedrības pārstāve.

Jau pašlaik Dzirciema un Iļģuciema apkaimēs darbojas patversme Eiženijas ielā, vairākas sociālās mājas, kā arī Iļģuciema sieviešu cietums. Biedrībā vērtēja, ka nav taisnīgi samazināt centra sociālo problēmu slodzi, palielinot to Iļģuciema apkaimei.

“Mūsu apkaime jau šobrīd, manuprāt, uzņem maksimālo apjomu, ko spēj uzņemt. (..)

Manā, domubiedru un Iļģuciema iedzīvotāju ieskatā mums jau tas ir limitā. Mūsu attīstība ļoti, ļoti trausla.

Pārsviest uz rajona degradāciju, es domāju, ar šādu gājienu būtu pārāk viegli,” sacīja Kiopa.

Viņa arī norādīja uz Iļģuciema potenciālu attīstīties, īpaši apkaimē, kuru Rīgas dome noskatījusi pakalpojumiem bezpajumtniekiem. “Ja paskatās plašāk uz šo nesakopto Daugavgrīvas ielas daļu, cita starpā ir brīnišķīga Zunda kanālmala, kurā ir iela ar ļoti skaistu nosaukumu – Nameja krastmala. (..) Arī šeit ir sākta attīstība. Šeit ir augstskola RISEBA, aiz tās ir Ūdens iela, kur jau gruveši iztīrās, vecās rūpnīcas pārvēršas gan par biroja ēkām, gan noliktavām, gan ražošanas ēkām, gan brīnišķīgiem dzīvokļiem,” norādīja Kiopa.

KONTEKSTS:

Rīgas domē apsver iespēju pārvietot bezpajumtnieku patversmes un atskurbtuves prom no Rīgas Centrāltirgus apkārtnes, lai atslogot pilsētas centru.

Izskatītas vairākas vietas Rīgā, piemēram, Daugavgrīvas ielā teritorijā, kas šobrīd ir pamesta un nesakopta, norādīja dome.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti