Ilgstošo tiesvedību mazināšanai prezidents un ministrs norāda uz likumu pilnveidošanu

Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī ticies ar tieslietu ministru Jāni Bordānu (Jaunā konservatīvā partija), pārrunājot virkni aktuālu jautājumu tieslietu sistēmā. Tostarp norādīts uz procesuālo likumu pilnveidošanu, kas ļautu mazināt ilgstošos tiesvedības procesus.

Prezidenta kancelejā informēja, ka tikšanās laikā Levits uzsvēra vairākas būtiskas lietas, kas jāturpina tieslietu sistēmā stiprināt un pie kā šobrīd jau strādā Tieslietu ministrija. Tie ir: tiesvedības efektivitāte un kvalitāte, tiesu neatkarības nodrošināšana, tiesu pieejamība un tiesu kapacitāte.

Prezidents pozitīvi novērtēja iesāktās reformas un uzsvēra, ka arī turpmāk būtu jāveicina kopīgs dialogs ar tiesu varu un līdzatbildīgajām institūcijām, lai iecerētās reformas nestu rezultātu. Levits izteica atzinīgu novērtējumu Bordāna iniciatīvām un atzīmēja, ka piedāvātajam risinājumam tiesu efektivitātes un kvalitātes uzlabošanā jābūt kompleksam.

Pārrunājot faktu, ka, piemēram, sarežģītajās lietās tiesvedības tomēr ir garākas, Levits un Bordāns pauda uzskatu, ka tie ir izņēmumi, kas tomēr atstāj negatīvu ietekmi uz tiesu sistēmas novērtējumu gan no sabiedrības puses, gan arī ietekmē uzņēmējdarbības un tautsaimniecības vidi kopumā.

Tāpēc esot jādomā arī par procesuālo likumu pilnveidošanu, kas ļautu mazināt ilgstošos tiesvedības procesus, kā arī par pirmstiesas izmeklēšanas sistēmas pilnveidošanas iespējām.

Tikšanās reizē tika pārrunāti valsts drošības iestāžu organizatoriskie darba jautājumi. Ministrs informēja Valsts prezidentu par jaunā cietuma celtniecību, kā arī iespējamām izmaiņām jaunās kadastrālās vērtēšanas metodikā un nekustamā īpašuma nodokļa jomā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti