Ilgi apspriestā Valsts kontroles pilnvaru paplašināšana turpina virzību Saeimā

Saeima otrajā lasījumā atbalstīja ieceri paplašināt Valsts kontroles pilnvaras, lai tai būtu tiesības piedzīt pretlikumīgi iztērētu valsts naudu. To paredz grozījumi Valsts kontroles likumā, kas Saeimā apspriesti jau kopš 2015. gada.

Galvenais mērķis Valsts kontroles pilnvaru paplašināšanai ir novērst situācijas, kad par pretlikumīgi iztērētu valsts naudu atbildību neviens nenes. Ja Saeima arī galīgajā lasījumā likuma grozījumus atbalstīs, Valsts kontrole pati varēs piedzīt no iestāžu darbiniekiem pretlikumīgi iztērēto naudu.

Strīdi par to, vai Valsts kontrole šādā veidā neiegūtu nesamērīgi lielu varu, Saeimā notiek jau četrus gadus. Lielākā pretiniece Valsts kontroles pilnvaru paplašināšanai bijusi Latvijas Pašvaldību savienība (LPS). Tā rosināja vispār atteikties no panta, kas ļautu Valsts kontrolei lemt par zaudējumu piedziņu.

Taču pusgadu pēc Saeimas sastāva maiņas iecere ieguva virzību, un maijā Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija lēma Valsts kontroles pilnvaru paplašināšanu virzīt uz otro lasījumu parlamentā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti