Panorāma

Ukrainā prezidenta vēlēšanas

Panorāma

I. Strazdiņa no Briseles

Ikstens

Ikstens: EP vēlēšanu rezultāts būs politikā visieinteresētāko balsojums

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

"Tas, ko mēs redzam, ir vismotivētāko un politikā visieinteresētāko cilvēku balsojums, uz kuriem reklāmas kampaņas atstāj vismazāko iespaidu," tā, komentējot Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu aktivitāti, Latvijas Televīzijai sacīja politologs Jānis Ikstens. 

 

Taujāts, kāpēc EP vēlēšanās piedalījās tikai nepilna trešā daļa valsts balstiesīgo, Ikstens norādīja, ka cilvēki nejūt EP nozīmi savā dzīvē.

"Ja vakar notiktu Saeimas vēlēšanas, tad līdzdalība būtu nesalīdzināmi augstāka," viņš sacīja.

Ikstens arī norādīja, ka karstais laiks nav iemesls zemajai aktivitātei, jo izšķirošos brīžos, kā, piemēram, valodu referenduma laikā, tas nebija šķērslis.

Politologs arī norādīja, ka visā Eiropas Savienībā samazinās vēlētāju aktivitāte EP vēlēšanās, izņemot valstīs, kur tas ir obligāti.

Taujāts, vai Latvijā nevajadzētu ieviest vēlēšanas padarīt par obligātu pilsoņa pienākumu, viņš sacīja, ka tādā gadījumā "mēs tikai pierādītu savu patieso sabiedrības krāšņumu".

Vērtējot prognozes par to, kurām partijām varētu būt sadalījušies 8 EP krēsli, Ikstens norādīja, ka liels panākums tas būtu "Vienotībai", ja tā iegūtu 4 krēslus, tomēr arī tad konkurenti varēs partiju kritizēt par nelielo balsošanas aktivitāti un rezultātu patieso nozīmi.

Eksperti uzskata, ka EP vēlēšanās ieguvējas ir partijas, kam ir stabils elektorāts un kuras ir spējušas skaidri pozicionēties Ukrainas konflikta jautājumā.  

Vēstīts, ka „exit pool” rezultāti liecina par pārliecinošu „Vienotības” uzvaru EP. Proti, 31,2% vēlētāju ir atbalstījuši „Vienotību”, „Saskaņu” – 13,1%, Nacionālo apvienību – 11,7%, ZZS – 6,2%, LKS – 5,5%.

Pārējo partiju popularitāte ir jau mazāka.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti