Eiro fokusā

Akcijas "Dod riepām otru dzīvi" laikā var nodot bez maksas nolietotas autriepas

Eiro fokusā

Īstenos ieceri par Viseiropas pensiju produkta realizēšanu dzīvē

Reģionālā reforma: kā tā ietekmēs reģionu ekonomiku

Ikšķiles uzņēmēji: Neesam pret reformām novados, bet vajadzīgi ekonomiskie aprēķini

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Ikšķiles novada uzņēmēju biedrība trešdien, 8. maijā, piketēs pie Vides un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM), lai paustu viedokli par plānoto administratīvi teritoriālo reformu. Tiek pieļauts, ka uzņēmējiem varētu pievienoties arī Ikšķiles iedzīvotāji un kopējais piketētāju skaits varētu būt līdz 300 cilvēkiem.

Ikšķiles novada uzņēmēju biedrības pārstāvis Toms Āboltiņš
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Ikšķiles novada uzņēmēju biedrības valdes loceklis un uzņēmējs Toms Āboltiņš intervijā Latvijas Radio norādīja, ka uzņēmēji neesot pret reformām, taču nepieciešami ekonomiskie aprēķini, ko no šīs reformas iegūs iedzīvotāji.

“Galvenais mērķis – pievērst uzmanību, kādā veidā šī reforma notiek. Nav pareizi sākumā griezt, sadalīt un pēc tam rēķināt, kāds no tā būs ekonomiskais vai sociālais ieguvumus sabiedrībai, Latvijai, uzņēmējiem. Tas jau ir pamatmērķis. Tas, ka šīs reformas vajag, tas ir skaidrs, tam mēs piekrītam. Bet jautājums, kādā veidā tas notiek. Neieklausās. [Ministrs Juris] Pūces kungs neieklausās. Tiek meklēti šķēršļi, iegansti, kāpēc [neļaut] sabiedrībai izteikt savu viedokli par neatkarīgu Ikšķiles novadu,” sacīja Āboltiņš.

Ikšķiles uzņēmēji esot bažīgi par to, ka, apvienojot novadus, finansējums tiks lielākoties jauno pašvaldību centriem, bet reģionos varētu būs mazāk, piemēram, ceļiem. Tāpat būšot ilgāks laiks dažādu uzņēmējiem būtisku atļauju un saskaņojumu kārtošanai. Piemēram, būvvaldē šobrīd dokumentu kārtošana paņem 4-5 dienas, bet, pievienojot Ogrei, tas var prasīt pat 30 dienas, prognozēja Āboltiņš.

KONTEKSTS:

Administratīvi teritoriālā reforma ir viena no Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") vadītās valdības prioritātēm. Saeima martā akceptēja reformas turpināšanu.

Administratīvi teritoriālajā reformā pašvaldību skaitu plāno samazināt no 119 līdz 35, kuru funkcijas gan netiks mainītas.Pašvaldības veidos ap lielākām pilsētām un attīstības centriem, bet bez lauku teritorijām būs tikai Rīga un Jūrmala. Šādas ieceres ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādātajā reformas piedāvājumā.

Līdzšinējās administratīvajās robežās saglabāsies Rīgas un Jūrmalas pilsētas, kā arī Līvānu, Alūksnes un Gulbenes novadi. Pārējās pašvaldības skars apvienošana.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce ("Attīstībai/Par!") iepriekš atklāja, ka viens no kritērijiem novadu lielumam varētu būt bērnu skaits. Vienlaikus jau kopš iepriekšējās valdības tiek diskutēts un strādāts pie skolu tīkla sakārtošanas, lai uzlabotu vispārējās izglītības kvalitāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti