Pusdiena

Makrons gatavojas vizītei ASV; Francijā aug neapmierinātība ar prezidenta politiku

Pusdiena

Arī Rumānija grasās pārcelt savu vēstniecību Izraēlā uz Jeruzalemi

Ikšķilē vecāki aizvien tiesājas ar pašvaldību par bērnu uzņemšanas kārtību bērnudārzā

Ikšķiles pašvaldībai piespriež 100 eiro sodu lietā par bērnudārza rindām

Administratīvā rajona tiesa 12.aprīlī piemērojusi 100 eiro piespiedu naudassodu Ikšķiles pašvaldības vadītājam lietā, kurā vecāki apstrīd pašvaldības noteikto kārtību, kādā bērni piesakāmi rindā uz pašvaldības bērnudārzu.

Sodu domes vadība izpelnījusies  par pieprasītās informācijas nesniegšanu tiesai. Tiesnese Arlita Zariņa Latvijas Radio informē, ka šobrīd tiesas pieprasītie pierādījumi par rindas kārtību ir iesniegti, un tie izsniegti pieteicējiem.

Unikālā precedentā pērn tiesa pieņēma četru vecāku sūdzību par to, ka priekšroka pašvaldības vienīgajā bērnudārzā „Urdaviņa” tiekot dota divus, nevis trīs gadus veciem bērniem, kā arī tiem bērniem, kas nesen deklarēti novadā. Pagājuši jau astoņi mēneši, bet tikai šī gada sākumā sākts aktīvi skatīt lietu pēc būtības. Vecāku blakus sūdzība, kurā tika lūgts uzņemt viņu bērnus, negaidot lietas iztiesāšanu, gan noraidīta.

Bērnu vecāki pašlaik, aktīvās tiesvedības laikā, no komentāriem izvairās.

Notikušas jau vairākas tiesas sēdes, un nākamā gaidāma 27.aprīlī. Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Česlavs Batņa saka, par tiesu neko komentēt nevēlas. Bērnam rindā tagad varot izsekot arī elektroniski, to viņš arī nodemonstrē. Atsevišķiem bērniem gan ir prioritātes attiecībā pret pārējiem. Arī visiem pašvaldības darbinieku bērniem tiekot dota priekšroka. Šāds gadījums gan neesot ģimenes, kuras uz Ikšķili pārvākušās pēdējo gadu laikā.

"Tur nav nozīmes, vai tu esi dzīvojis šeit desmit gadus vai 20, vai tu esi jauns ienācējs.

Godīgi sakot, kā lai pasaka? Tas varbūt humoram, bet, plānojot bērnu, ir izdevīgāk, ka viņš piedzimst janvārī un februārī. Bet ar šā gada 1.septembri pašvaldība, sākot no diviem gadiem, praktiski nodrošinās visiem bērniem pirmsskolas izglītības iestādes," stāsta Batņa.

Septembrī darbu sāks vēl viens pašvaldības dibināts bērnudārzs „Čiekuriņš”, līdz ar to „Urdaviņa” vairs nebūs vienīgā pirmsskola. Tāpat divas grupas izvietošot Tīnūžu sākumskolā.

Pagaidām vienīgā pašvaldības bērnudārza direktore Valda Krinkele stāsta, ka katru gadu maija beigās bērnudārzs vien informējot pašvaldību par brīvām vietām un attiecīgām vecuma grupām. Vietu skaits nedaudz pārsniedz 50, un ir nemainīgs. Reizēm, mazākiem bērniem vienā grupiņā pavadot vairākus gadus, piemēram, attīstības aizkavēšanās dēļ, brīvu vietu vairāk esot tieši gados vecākiem bērniem. Bērnudārzā gan nelemjot par to, kādā kārtībā bērni tiek uzņemti.

"Tiesvedība ir pret pašvaldību, jo pašvaldība nosaka, kādi bērni nāks un kādā veidā virzās rinda. Es neesmu ne pieaicināta uz tiesu, ne sniegusi liecības, ne arī saistīta ar šo tiesvedību. Principā Ikšķilē ļoti daudz ir jaunas ģimenes. Ļoti daudz ir daudzbērnu ģimenes, un, nu tas jautājums bija ļoti steidzīgi jārisina par pirmsskolām," saka Krinkele.

Iepriekš vecāku vēršanos tiesā atzinīgi novērtēja Tiesībsarga biroja speciālisti. Spriedums šajā lietā būs precedents iespējamu līdzīgu strīdu izšķiršanā nākotnē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt