Rīta Panorāma

MMDV izstāde «Es būšu...!» Latvijas Nacionālajā bibliottēkā

Rīta Panorāma

RTU tautas deju ansamblis «Vektors» svin 60 gadu jubileju

Intervija ar Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieku Česlavu Batņu

Ikšķiles novadā plāno rīkot iedzīvotāju aptauju par administratīvo reformu

Ikšķiles novadā rīkos iedzīvotāju aptauju par gaidāmo administratīvi teritoriālo reformu, kuras ietvaros šo pašvaldību plānots pievienot Ogres novadam, intervijā Latvijas Televīzijai sacīja Ikšķiles novada domes priekšsēdētāja vietnieks Česlavs Batņa.

Batņa uzsvēra, ka Ikšķiles novads ir pašpietiekams un pilda visus nosacījumus, kas ierakstīti likumā. Novadā piecu gadu laikā par 9% audzis iedzīvotāju skaits un kāpusi dzimstība. "Mēs runājam par lokālpatriotismu. Es nesaku, ka šādai reformai nav jābūt, bet mēs nedrīkstam izjaukt strādājošu sistēmu. Ja iedzīvotāji gribēs apvienoties, mēs to respektēsim," teica Batņa.

Viņš norādīja, ka arī citas Pierīgas pašvaldības pieņēmušas līdzīgus lēmumus, ka rīkos iedzīvotāju aptaujas par teritoriālo reformu.

Savukārt aptuveni 50 Ikšķiles novada Turkalnes iedzīvotāji lūguši pašvaldību ministrijai iespēju pievienoties Ogres novadam vēl pirms reformas sākuma. Par galveno argumentu tiek minēts sliktais ceļš, kā arī sabiedriskā transporta neesamība un attālums līdz novada centram.     

Turkalne ir kādreizējā kolhoza “Juglas zieds” ciemats, kurā tagad deklarēti aptuveni 700 iedzīvotāji. Vēsturiski tas atradies Tīnūžu pagastā, bet tagad Ikšķiles novadā.  Aizbraukt uz gandrīz 15 kilometrus attālo novada centru var pa trīs dažādas kvalitātes un seguma ceļiem, bet tikai ar savu auto.

Batņa intervijā Latvijas Televīzijai uzsvēra, ka vēstules autori ir tikai 10% no Turkalnē dzīvojošiem. Citi iedzīvotāji esot pauduši pārsteigumu par šādas vēstules eksistēšanu un tādēļ nepieciešams arī saprast patiesās iedzīvotāju vēlmes, teica Batņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti